Komendant słupskiej Szkoły Policji w amerykańskiej bazie

Data publikacji: 01.12.2016

Komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacek Gil uczestniczył w uroczystości na zaproszenie Dowódcy Amerykańskiej Marynarki Wojennej na region Europy, Afryki i Południowo-Zachodniej Azji. Uroczystość dotyczyła ustanowienia w podsłupskim Redzikowie Bazy Wsparcia Marynarki Wojennej (Naval Support Facility) Stanów Zjednoczonych.

Bardzo ważnym elementem uroczystości było nadanie sztandaru Batalionowi Ochrony Bazy w Redzikowie, które odbyło się z pełnym ceremoniałem. W ręce pocztu sztandarowego sztandar jednostki wręczył Dowódca Batalionu - Dowódca Bazy w Redzikowie płk dypl. Witold Bartoszek.

W ramach wzajemnych kontaktów szefów obu jednostek dowódca Batalionu Ochrony Bazy gościł w Szkole Policji między innymi na uroczystości pożegnania Jednostki Specjalnej Polskiej Policji, która doskonaliła się w Słupsku przed wyjazdem na Bałkany.

W trakcie uroczystości miała miejsce także ceremonia objęcia dowództwa amerykańskiej części bazy przez kpt. Ridicka Gilberta, który przejął obowiązki od kpt. Christophera J. Landisa z U.S.Navy.

Źródło: Szkoła Policji w Słupsku