Oświęcimska policjantka ponownie z tytułem Mistrzyni Europy w Nihon Kobudo

Data publikacji: 01.12.2016

Starszy sierżant Patrycja Pszczelińska, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, ponownie stanęła na najwyższym podium Mistrzostw Europy w Sztukach Walki. Tym razem oświęcimska policjantka broniła zdobytego dwa lata temu tytułu Mistrzyni Europy w Kobudo.

W ubiegły weekend, w dniach 26-27 listopada br. w Banja Luce w Bośni i Hercegowinie odbyły się Mistrzostwa Europy Wschodnich Sztuk Walki, którego organizatorem był IMAF EUROPA. W Mistrzostwach Europy w różnych konkurencjach zmagało się ponad 300 zawodników z wielu krajów europejskich m. in.: Serbii, Rosji, Szwecji, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny.

Polskę reprezentowała kilkudziesiecioosobowa kadra w tym dziewięcioosobowy team z oświęcimskiego Stowarzyszenia Japońskich Sztuk Walki, w którym na co dzień ćwiczy st. sierż. Patrycja Pszczelińska, pod okiem shihana Przemysława Wiśniewskiego.

W finale zawodów st. sierż. Patrycja Pszczelińska obroniła tytuł Mistrzyni Europy sprzed dwóch lat. Kolejną konkurencją, w której rywalizowała było drużynowe Kata Kobudo, w ktrórej Patrycja zajęła drugie miejsce i otrzymała tytuł Wicemistrzyni Europy. To kolejny tegoroczny, ogromny sukces Patrycji, po zdobyciu trzeci raz z rzędu tytułu Mistrzyni Polski.

Po powrocie z zawodów, inspektor Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu oraz policjanci gratulowali Mistrzyni tak ogromnego sukcesu i życzyli kolejnych.

Starszy sierżant Patrycja Pszczelińska, w tym roku zdobyła także uprawnienia instruktora taktyk i technik interwencji, w związku z tym dodatkowo zajmuje się szkoleniem policjantów powiatu oświęcimskiego. Patrycja posiada również uprawnienia Sędziego Krajowego, a w związku z jej działalnością na rzecz promowania obronności kraju w ramach Grupy Operacyjnej Tanto /GOT/ została odznaczona Srebrnym Sztyletem Komandosa.

Źródło: KWP Kraków