Policjantka z Olsztyna wyróżniona w dziedzinie kryminalistyki

Data publikacji: 29.11.2016

Sukces olsztyńskiej policjantki w Konkursie Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego im. Prof. Tadeusza Hanauska. Publikacja, której jest współautorem zajęła II miejsce w kategorii „Praca Roku z Dziedziny Kryminalistyki”.

Od 1999 r. Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne corocznie organizuje konkurs na pracę roku z dziedziny kryminalistyki. Jego głównym celem jest popularyzacja kryminalistyki oraz przegląd jej najnowszych osiągnięć. Do konkursu mogą być zgłaszane prace habilitacyjne, rozprawy doktorskie, prace magisterskie, dyplomowe oraz publikacje z dziedziny kryminalistyki. W 2002 r. nadano mu nazwę Konkursu im. Profesora Tadeusza Hanauska na pracę roku z dziedziny kryminalistyki.

W 2014 roku dr hab. Piotr Chlebowicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Wydziału Prawa i Administracji, Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej w Olsztynie nawiązał współpracę z mł. insp. Joanną Kamińską Naczelnikiem Wydziału Wywiadu Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Efektem ich wspólnej pracy jest wydana publikacja monograficzna pn.„Operacyjna analiza kryminalna w służbach policyjnych” (autorzy: dr hab. Piotr Chlebowicz, Joanna Kamińska, rekomendacja prof. dr hab. Jerzy Kasprzak, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).

W/w praca została doceniona przez przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego zajmując II miejsce w kategorii „Praca Roku z Dziedziny Kryminalistyki”.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII Edycji Konkursu im. Prof. Tadeusza Hanauska „Na Pracę Roku z Dziedziny Kryminalistyki” odbyło się 25 listopada 2016 r. w siedzibie Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego w Warszawie.

Młodszy inspektor Joanna Kamińska jest Naczelnikiem Wydziału Wywiadu Kryminalnego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Funkcję tę pełni od 2006 roku. W Policji natomiast służy od 1992 roku. Po ogłoszeniu wyników policjantka nie kryła satysfakcji z tak ogromnego wyróżnienia, jak powiedziała „jest to ogromne wyróżnienie i satysfakcja z dziedziny, którą na co dzień się zajmuję”. Jak dodała „praca całego wydziału w zakresie analizy została zauważona w całym kraju”.

KWP Olsztyn