W Lubrańcu odtworzono Posterunek Policji

Data publikacji: 29.11.2016

Dziś (29.11) o godz. 10:00 w Lubrańcu odbyło się uroczyste otwarcie, pierwszego z trzech przywróconych w powiecie włocławskim posterunków policji. W trakcie uroczystości na terenie Posterunku Policji w Lubrańcu uczestniczył m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy.

Uroczystość otwarcia Posterunku Policji w Lubrańcu zgromadziła wielu znamienitych gości, wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych z Lubrańca, Chodcza i Lubienia Kujawskiego, Starosta Włocławski, a także kompania honorowa KWP w Bydgoszczy i orkiestra.

Podczas uroczystości otwarcia posterunku Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała podkreślił rolę samorządu gminy, który przekazał kwotę 50 tys. złotych na dostosowanie budynku do potrzeb policji. Dzięki wsparciu samorządu policjanci pracują w wyremontowanym obiekcie. Na terenie Lubrańca pracować będzie pięciu policjantów. Szef kujawsko-pomorskich policjantów zapewnił, że pracujący tu mundurowi to doświadczeni funkcjonariusze, którzy będą dobrze wypełniać swoje zadania. 

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, zabierając głos, zwrócił uwagę na rolę Policji we współtworzeniu bezpieczeństwa wewnętrznego naszego Państwa. Odtwarzane posterunki policji odgrywają w tym kontekście bardzo istotną rolę. Ma to duże znaczenie dla poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Podczas ceremonii otwarcia symbolicznie przekazano klucze do Posterunku Policji jego kierownikowi asp. szt. Andrzejowi Gańczak. Pod koniec oficjalnej części obiekt został poświęcony przez Kapelana włocławskich policjantów Księdza Sebastiana Osińskiego.

Podczas tej uroczystości wręczono także rozkazy o powołaniu na stanowiska policjantom, którzy do tej pory mieli powierzone obowiązki. I tak, z dniem 29.11.2016 r. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie, Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku, Pierwszych Zastępców Komendantów Powiatowych w: Lipnie, Sępólnie Kraj. i Wąbrzeźnie.

Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia nagród przyznanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagrodę otrzymał kom. Maciej Sikorski z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy za wyniki w zwalczaniu przestępczości oraz podkom. Marcin Heinrich policjant z KP w Koronowie, który  wracając do domu udzielił pomocy kobiecie rannej w wypadku, której auto doszczętnie spłonęło.

Na koniec wszyscy obecni mogli zobaczyć pomieszczenia posterunku, który już przyjmuje pierwszych interesantów.

Źródło: KWP Bydgoszcz