Dolnośląski policjant zdobył złoty medal podczas XV Mistrzostw Europy Open i Pucharu Europy w Karate Kyokushin

Data publikacji: 29.11.2016

Kolejny sukces dolnośląskiego policjanta. Podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wywalczył złoty medal podczas XV Mistrzostw Europy Open i Pucharu Europy w Karate Kyokushin, zorganizowanych w Lublinie.

W dniach 26 - 27 listopada br. w Lublinie odbyły się XV Mistrzostwa Europy Open i Puchar Europy w Karate Kyokushin. Najlepsi zawodnicy rywalizowali przez dwa dni o miano najlepszych na starym kontynencie. Wśród reprezentantów Polski znalazł się funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - podinsp. Wojciech Żmija. Do zawodów przystąpiło ponad 600 zawodników z całej Europy.

Podinsp. Wojciech Żmija wygrał kategorię Kumite Men plus 40 lat. W drodze do medalu pokonał przed czasem m.in. zawodnika z Węgier. W półfinale Wojciech Żmija pokonał też mistrza Europy Open z ubiegłorocznej edycji turnieju, który wyeliminował obecnego mistrza Rosji. W finale pokonał natomiast tegorocznego mistrza z Wagowych Mistrzostw Europy.

To kolejny złoty medal naszego funkcjonariusza. Do tytułów - Mistrz Makroregionu, Mistrz Polski Open, Mistrz Czech Open, Mistrz Niemiec Open, Mistrz Europy na zawodach wagowych, dodał złoto na Mistrzostwach Europy Open i Pucharze Europy.

Źródło: KWP Wrocław