III miejsce w Pucharze Europy Karate Kyokushin dla policjanta z Lublina

Data publikacji: 29.11.2016

Sierż. Mateusz Koczmara zajął III miejsce w Pucharze Europy Karate Kyokushin. Zawody, w których wzięło udział około 600 zawodników z 17 krajów europejskich odbyły się w Lublinie. Policjant, na co dzień pełni służbę patrolową w III komisariacie Policji. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy.

Mistrzostwa Europy i Puchar Europy w Karate Kyokushin odbyły się w Lublinie w miniony weekend. W całej imprezie udział wzięło ok 600 zawodników z 17 krajów europejskich. Sierż. Mateusz Koczmara zajął w zawodach Pucharu Europy III miejsce w kategorii 35-39 lat + 85 kg. Zawodnik posiada uprawnienia trenera drugiej klasy Karate Kyokushin. Jest to jego kolejne podium na zawodach w Karate Kyokushin. Kilka tygodni temu zajął III miejsce w XVII Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Kata. Jak mówi nasz zawodnik - każdy start daje mu nowe doświadczenie, możliwość porównania swoich umiejętności oraz motywuje do podjęcia jeszcze cięższej pracy by stać się jeszcze lepszym.

Sierżant Mateusz Koczmara to policjant Zespołu Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu III Policji w Lublinie, który od 24 lat trenuje Karate Kyokushin. Lubelski policjant – posiadacz stopnia 2 DAN ćwiczy w Lubelskim Klubie Karate Kyokushin pod okiem shihan Jacka Czernieca. Przygodę z tym sportem rozpoczął w 1992 roku. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i  Mistrzostwach Europy.

Źródło: KWP Lublin