Incydent przed wizytą Prezydenta RP

Data publikacji: 24.11.2016

Policjanci prowadzą czynności z 40-latkiem zatrzymanym wczoraj w Bazylice NMP w Piekarach Śląskich, tuż przed wizytą Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził podejrzenia policyjnych wywiadowców z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Jak się okazało, miał przy sobie nóż oraz strzykawkę wypełnioną bezbarwnym płynem. O dalszym losie 40-latka zadecyduje prokurator.

Wczoraj, 23.11.br., około 13.30, policjanci z katowickiego oddziału prewencji zabezpieczający teren Bazyliki w Piekarach Śląskich, przed wizytą Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zauważyli mężczyznę, który dziwnie się zachowywał. Człowiek ten rozglądał się, wracał w to samo miejsce, sprawdzał wejścia do Bazyliki. Czujni policyjni wywiadowcy zauważyli, że mężczyzna wyciąga z saszetki strzykawkę i chowa ją do kieszeni kurtki.

Policjanci zatrzymali 40-latka po wejściu do Bazyliki, przed bramkami pirotechnicznymi. Znaleźli przy nim nóż i strzykawkę. Zatrzymany mieszkaniec Bytomia noc spędził w policyjnym areszcie. Stróże prawa przeprowadzili wczoraj przeszukanie w jego miejscu zamieszkania, gdzie zabezpieczyli komputer oraz telefony, które będą sprawdzane przez policyjnych ekspertów.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dzisiaj także będą prowadzić czynności z zatrzymanym. O dalszym losie 40-latka zadecyduje prokurator.

Źródło: KWP Katowice