Służby razem dla Kingi Szwedy w „Zielonych Arkadach”

Data publikacji: 22.11.2016

Kujawsko-pomorscy policjanci wspólnie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Komendą Miejską Straży Pożarnej zorganizowali pokazy m.in. udzielania pierwszej pomocy, policyjnego robota pirotechnicznego, tresury psów, sprzętu policyjnego i strażackiego. Wszystko na rzecz mł. asp. Kingi Szwedy policjantki z Tucholi, na której leczenia potrzebne są pieniądze. Pokazy odbyły się w Galerii „Zielone Arkady” w Bydgoszczy.

Kinga jest uśmiechniętą i pogodną 30-letnią dziewczyną, a przy tym policjantką i sportowcem, który na swoim koncie ma liczne sukcesy. Tucholanka - to Wicemistrzyni Świata i Mistrzyni Europy w fitness sylwetkowym. Niestety kilka miesięcy temu usłyszała diagnozę: zaawansowane stadium nieoperacyjnego raka żołądka. 

Jakiś czas temu pojawiła się nadzieja na odzyskanie zdrowia. Klinika w Niemczech podjęła się leczenia Kingi. Trwa akcja zbierania środków na zagraniczną terapię, w którą włączyli się także policjanci i Kierownictwo Policji. W zbiórkę na rzecz policjantki włączyła się Fundacja „Forani”.

Także my wspólnie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Komendą Miejską Straży Pożarnej w Bydgoszczy  zorganizowaliśmy zbiórkę, która była nietypowa. 

Można było wylicytować rękawice bokserskie z autografem Dariusza Michalczewskiego i Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, czy koszulkę z autografem i zdjęciem Karoliny Kowalkiewicz – Mistrzyni KSW, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy nawet z wykorzystaniem defibrylatora, zobaczyć pokaz tamowania krwotoków, czy z bliska zobaczyć policyjnego robota pirotechnicznego. Zobaczenie sprzętu strażackiego i policyjnego było dodatkową atrakcją tego, co działo się w „Zielonych Arkadach”. 

Najważniejsza była jednak zbiórka pieniędzy na rzecz leczenia Kingi w klinice w Niemczech. 

Wszystkim, którzy wspomogli naszą akcje SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Zabraliśmy łącznie 4.475,98 złotych. Pieniądze trafią na konto fundacji, a w konsekwencji do policjantki.

Dziękujemy także Dyrekcji Galerii „Zielone Arkady” za pomoc w zrealizowaniu naszych pokazów.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć finansowo akcję zbierania pieniędzy na leczenie policjantki, zapraszamy do odwiedzenia strony: https://zrzutka.pl/kinga

Źródło: KWP Bydgoszcz