W Pile charytatywnie zagrali dla chorej Kingi

Data publikacji: 17.11.2016

Kinga, policjantka z Tucholi, jednocześnie wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy w fitness sylwetkowym, od kilku miesięcy zmaga się z ciężką chorobą. Od kiedy zdiagnozowano u niej zaawansowane stadium nieoperacyjnego raka, jej życie toczy się głównie w szpitalach.

Jakiś czas temu pojawiła się nadzieja na odzyskanie zdrowia. Klinika w Niemczech podjęła się leczenia Kingi. Trwa akcja zbierania środków na zagraniczną terapię, w którą włączyli się także policjanci i kierownictwo Szkoły Policji w Pile.

15 listopada odbył się w Szkole charytatywny koncert, w ramach którego zagrały zespoły „Avans Blues” - złożony z wykładowców Szkoły Policji w Pile oraz „Nalepa Band”. Na rzecz chorej Kingi przeprowadzona została licytacja zebranych gadżetów oraz koleżeńska zbiórka pieniędzy.

W zbiórkę włączyła się Fundacja „Forani”, na której konto zostaną przekazane zebrane pieniądze dla chorej policjantki. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nadal każdy chętny może pomóc Kindze wygrać z chorobą. Można to zrobić wpłacając dowolną kwotę na subkonto Fundacji Forani:

24 1750 0012 0000 0000 3287 3456

UWAGA! W tytule przelewu koniecznie należy wpisać: „DAROWIZNA Kinga Szweda”.

Można też pomóc Kindze przekazując 1% podatku. Należy w tym celu wpisać numer KRS Fundacji Forani: 0000420954 i cel szczegółowy: Pomoc Kinga Szweda.

Źródło: Szkoła Policji w Pile