"Zrób darmowy przegląd zimowy" – podsumowanie

Data publikacji: 09.11.2016

Policjanci ze śląskiej drogówki zainicjowali działania, podczas których każdy miał możliwość sprawdzenia stanu technicznego swojego pojazdu przed zimą.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni bezpłatne przeglądy na terenie Śląska przeprowadzić można było w kilkudziesięciu stacjach kontroli pojazdów, które przyłączyły się do akcji. Prowadzona akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem kierowców. Łącznie sprawdzono ponad dwa tysiące pojazdów.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego od 26 października do 4 listopada śląska drogówka prowadziła wspólne działania ze stacjami kontroli pojazdów. Do akcji włączyło się ponad 30 podmiotów z 19 powiatów województwa śląskiego. Kierujący pojazdami mieli możliwość darmowego sprawdzenia stanu technicznego swojego pojazdu przed zimą. Szczegółowej kontroli podlegał układ kierowniczy i hamulcowy, a także oświetlenie i ogumienie samochodu.

Sprawność wymienionych elementów ma znaczący wpływ na bezpieczne poruszanie się po mokrych, oblodzonych lub zaśnieżonych drogach. W trakcie przeglądów policjanci przekazywali także informacje dotyczące bezpieczeństwa pieszych i wręczali kierowcom elementy odblaskowe z jednoczesną prośbą, by w przypadku napotkania na drodze, szczególnie o zmroku, słabo widocznego pieszego, zatrzymali się i wręczyli mu "odblask".

Prowadzona akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem kierowców. Łącznie sprawdzono ponad dwa tysiące pojazdów. Tak duża liczba uczestników skłania policjantów drogówki do prowadzenia tego typu działań w przyszłości.

Wszystkim, którym bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie jest obce i czynnie włączyli się w prowadzoną akcję serdecznie dziękujemy życząc bezpiecznej zimy na drogach.

Źródło: KWP Katowice