Przedstawiciele Zhejiang Police College w Hangzhou z wizytą w WSPol

Data publikacji: 09.11.2016

Tym razem Wyższą Szkołę Policji odwiedzili przedstawiciele Zhejiang Police College w Hangzhou. Podczas krótkiej wizyty w Szczytnie goście z Chin mieli okazję m.in. zwiedzić bazę dydaktyczną Uczelni oraz zapoznać się z systemem kształcenia funkcjonariuszy Policji w Polsce.

W poniedziałek 7 listopada br. swój dwudniowy pobyt w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęli przedstawiciele Zhejiang Police College w Hangzhou (Chiny).

Celem wizyty 5-osobowej delegacji na czele z Panem Ding Hongiem - Vice Prezydentem College`u było omówienie współpracy pomiędzy uczelniami, a także zapoznanie się z systemem kształcenia policjantów w Polsce, w tym z funkcjonowaniem oraz zakresem szkoleń i studiów prowadzonych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Podczas pobytu w WSPol zagraniczni goście spotkali się z prorektorami, dziekanami wydziałów oraz dyrektorami instytutów szczycieńskiej Uczelni.

W trakcie spotkania przedstawicielom chińskiego College`u przybliżono historię Wyższej Szkoły Policji, jej strukturę oraz rolę, jaką pełni w kształceniu funkcjonariuszy służb podległych i nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Po spotkaniu goście zwiedzili Uczelnię, w tym m.in. symulator kierowania pojazdami uprzywilejowanymi podczas działań typowych i ekstremalnych, symulator działań w sytuacjach kryzysowych, pracownie Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego, Bibliotekę oraz obiekty sportowe.

Źródło: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie