Finał akcji „Szlachetna zgraja zbiera dla Mikołaja”

Data publikacji: 07.11.2016

W płockiej Galerii Wisła odbył się finał akcji „Szlachetna zgraja zbiera dla Mikołaja”, która ma wesprzeć leczenie młodego mieszkańca Płocka. Akcję wsparło swoją obecnością Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Płock i Komenda Miejska Policji w Płocku. Udało się zebrać kilka tysięcy złotych. Organizatorzy akcji dziękują wszystkim płocczanom za udział w zbiórce.

Celem akcji była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację małego Mikołaja – chłopca chorującego na zwyrodnienie obwodowe siatkówki obu oczu. Podczas gali finałowej w Galerii Wisła odbyła się licytacja przedmiotów przekazanych na ten szlachetny cel. Wśród licytowanych rzeczy był również pluszowy Miś Policjant.

W Galerii swoje stoisko prezentowało również Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Płocki. Na stoisku można było zapoznać się z informacjami dotyczącymi Stowarzyszenia Policji z innych krajów, chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w czapce formacji policyjnych z całego świata. Najmłodsi mogli również kolorować rysunki lub rozwiązywać zagadki o tematyce bezpieczeństwa. Była również możliwość zrobienia sobie własnych niepowtarzalnych odcisków palców.

(KWP w Radomiu / mw)