„Pozytywna zgraja zbiera dla Mikołaja”

Data publikacji: 04.11.2016

W sobotę 5 listopada, na terenie Galerii WISŁA w Płocku, w godz. 12.00 – 15.00 mieszkańcy miasta i powiatu oraz goście będą mogli poznać formacje policyjne z innych krajów, a przy tym wesprzeć małego Mikołaja - syna policjanta z SPPP w Płocku.

Wystawa policyjna jest organizowana w związku z finałem Zbiórki Publicznej, której celem jest zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację chorego chłopca.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Płock, to Stowarzyszenie skupiające formacje policyjne z całego świata. Swój oddział ma również w Płocku. W sobotę 5 listopada IPA Region Płock zaprezentuje wystawę czapek i mundurów formacji policyjnych z niemal całego świata. Będzie też można dowiedzieć się ciekawych informacji o służbie w innych państwach. Obok wystawy zostanie również zorganizowane stoisko, na którym będzie można zrobić sobie własne odciski palców. Natomiast najmłodsi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności plastyczne rozwiązując quizy i krzyżówki oraz kolorując rysunki o tematyce bezpieczeństwa.

Wystawa jest organizowana w związku z finałem Zbiórki Publicznej, której celem jest zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację chorego chłopca, który jest synem policjanta.

Mikołaj w wieku 3,5 miesiąca był hospitalizowany z rozpoznaniem obturacyjnego zapalenia oskrzeli i atopowego zapalenia skóry. Mikołaj jest pod stałą opieką poradni alergologicznej i dermatologicznej. Ponadto dziecko traci wzrok, jego stan pogarsza się z dnia na dzień. Na badania, leczenie i rehabilitację potrzebne są duże środki finansowe, którym nie mogą sprostać rodzice Mikołaja, gdyż poza opieką nad chłopcem wychowują jeszcze dwóch synów.

Środki pozyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na badania genetyczne (koszt ok. 6 000 zł), rehabilitację, zakup specjalistycznego sprzętu wspomagającego naukę, dojazdy do Poznania na konsultacje u specjalisty i lekarstwa.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Płock poprzez wystawę oraz inne atrakcje, jakie zostały przygotowane dla darczyńców wspiera akcję niesienia pomocy Mikołajowi. Wszystkich serdecznie zachęcamy do włączenia się pomocy małemu Mikołajowi!!!

Źródło: KWP Radom