„Bezpieczna Jazda po 50”- szkolenie dla kierowców

Data publikacji: 04.11.2016

„Bezpieczna Jazda po 50” – pod takim hasłem odbyła się wczoraj akcja zorganizowana przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie razem z Polskim Związkiem Motorowym. Szkolenie to dedykowane jest kierowcom po 50 roku życia, a jego celem jest uświadomienie im grożących niebezpieczeństw w ruchu drogowym oraz przekazanie sposobów ich unikania.

Szkolenie odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Motorowego Zarząd Okręgowy w Lublinie. Dla uczestników przygotowano zarówno elementy teoretyczne jak i praktyczne związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Spotkanie w ramach prowadzonego instruktażu to doskonała okazja doskonalenia umiejętności kierujących, niejednokrotnie po raz pierwszy od czasu uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami. Ma na celu dokształcenie własnych umiejętności pod czujnym okiem osób, na co dzień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Wczoraj przedstawione zostały najważniejsze aspekty związane z bezpieczeństwem na drogach. Uczestnicy wzięli udział w wykładach, które dotyczyły uczestnictwa kierowców w ruchu drogowym i powodowanych przez nich zagrożeniach. Eksperci przekazali informacje na temat zasad postępowania w przypadku wystąpienia kolizji oraz wypadku. Kierowcy mieli okazję przypomnieć sobie aktualne przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany ratownik medyczny, który oprócz wiedzy teoretycznej zachęcał kierowców do ćwiczeń praktycznych w udzielaniu pomocy poszkodowanym i reagowaniu w sytuacjach zagrożenia. Na uczestników czekały też ciekawe szkolenia praktyczne na placu manewrowym.

Ideą przedsięwzięcia „Bezpieczna Jazda po 50” jest nie tylko przedstawienie kierującym w tej grupie wiekowej grożących im niebezpieczeństw w ruchu drogowym i wypracowanie prawidłowych nawyków, ale przede wszystkim spowodowanie, by czerpali przyjemność z prowadzenia samochodu.

Źródło: KWP Lublin