Brąz dla legnickiej policjantki w Pucharze Świata Taekwon-do

Data publikacji: 02.11.2016

W Budapeszcie odbył się VI Puchar Świata Taekwon-do. Na zawodach, po prawie rocznej przerwie związanej z macierzyństwem wystartowała legnicka policjantka. Funkcjonariuszka zdobyła brąz w indywidualnych walkach kobiet stopnia mistrzowskiego. W zawodach brało udział prawie 2 tysiące zawodników z 58 państw.

W październiku 2016 w Budapeszcie odbył się Puchar Świata – największy turniej w Taekwon-do w bieżącym roku. W zawodach wzięło udział prawie 2 tysiące zawodników reprezentujących łącznie 236 klubów z 58 państw.  W tegorocznym pucharze, Legnicę reprezentowało ośmiu zawodników. Jednym z nich po rocznej przerwie związanej z macierzyństwem była policjantka legnickiej komendy Wioletta Hanisch.

Przypomnijmy, że funkcjonariuszka, która na co dzień pełni służbę w Wydziale dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu ostatni raz odnotowała sukces na Mistrzostwach Europy w 2015 r. zajmując tam III miejsce w indywidualnych walkach kobiet i I miejsce w drużynowych testach siły. Tym razem, w Budapeszcie zdobyła brązowy medal w indywidualnych walkach kobiet w stopniu mistrzowskim.

Jak stwierdziła Wioletta, do najwyższego miejsca na podium zabrakło jej trochę kondycji, ale jako młoda mama, jest dumna z osiągniętego wyniku.

W klasyfikacji łącznej Polska zakończyła puchar na 4. miejscu ustępując miejsca Argentynie, Rosji i Irlandii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: KWP we Wrocławiu