Nadkom. Szewczak mistrzem Polski w judo

Data publikacji: 02.11.2016

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie na jeden dzień zamieniło się w prawdziwą arenę walk. O tytuł najlepszego judoki walczyli funkcjonariusze różnych formacji mundurowych. Po zaciętej rywalizacji poznaliśmy zwycięzcę. Został nim nadkom. Jacek Szewczak z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, dla którego jest to drugi z rzędu, a 7 w karierze zawodniczej złoty medal Mistrzostw Polski Policji w Judo.

28 października br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Judo. Na starcie zawodów oprócz policjantów pojawili się m.in. funkcjonariusze Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz przedstawiciele szkół policyjnych. Nie mogło tam zabraknąć reprezentanta Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – nadkom. Jacka Szewczaka.

Instruktor szczycieńskiej Uczelni bez większych trudności wygrał walki eliminacyjne. O złoto w finale zawalczył z reprezentantem Służby Więziennej – Wiesławem Jasińskim, z którym miał okazję zmierzyć się w ubiegłorocznej edycji zawodów. Wówczas, by wyłonić zwycięzcę, potrzebna była dogrywka. W tym roku, po zaledwie 2 minutach walki, poznaliśmy mistrza kat. 90 kg. Został nim, po raz drugi z rzędu,  nadkom. Jacek Szewczak.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: WSPol Szczytno