Śląskie Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej

Data publikacji: 28.10.2016

W dniach od 25 do 26 października 2016 roku w hali sportowej „Michał” w Siemianowicach Śląskich, w ramach XV Śląskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej, odbyły się wojewódzkie mistrzostwa w halowej piłce nożnej. Najlepsza okazała się reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Zwody swoim patronatem objęli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie.

W tegorocznych mistrzostwach startowało łącznie 26 drużyn reprezentujących: Szkołę Policji w Katowicach, Centralne Biuro Śledcze Policji, Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, jednostki organizacyjne policji województwa śląskiego: KAP w Gliwicach, OPP w Katowicach, SPPP w Bielsku Białej i Częstochowie, KMP/KPP: w Będzinie, Bieruniu, Bytomiu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Częstochowie, Gliwicach, Jaworznie, Katowicach, Kłobucku, Mikołowie, Mysłowicach, Rudzie Śl., Rybniku, Siemianowicach Śl., Sosnowcu, Świętochłowicach, Tarnowskich Górach, Żorach.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

  •     I miejsce: OPP w Katowicach
  •     II miejsce: KMP w Rybniku
  •     III miejsce: KMP w Świętochłowicach
  •     IV miejsce: SPPP w Bielsku Białej

W finale policjanci z OPP w Katowicach pokonali funkcjonariuszy z rybnickiej komendy 3:2.

Wyróżnienia indywidualne:

  •     Najlepszy Bramkarz: Patryk CIASNOCHA z SPPP w Bielsku Białej
  •     Najlepszy Strzelec: Piotr KOBESZKO z KMP w Rybniku
  •     Najlepszy Zawodnik: Kamil GŁOŚNY z OPP w Katowicach

Dekoracji zwycięzców Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej dokonał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak. W ceremonii zamknięcia zawodów wzięli również udział Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach mł. insp. Joanna Świec-Rajca, Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mł. insp. Artur Maliszewski, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich mł. insp. Krzysztof Burek i Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku nadkom. Krzysztof Skowron. Organizatorem mistrzostw był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.

Źródło: KWP Katowice