Odznaczenia w śląskiej komendzie wojewódzkiej

Data publikacji: 26.10.2016

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach wręczono medale "Za długoletnią służbę" i "Za zasługi dla Policji". Łącznie udekorowanych zostało 113 osób. Wyróżnieni zostali również policjanci zaangażowani w zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży. Odznaczenia i listy gratulacyjne wręczyli Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

W rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyła się wczoraj uroczysta zbiórka, w trakcie której wręczone zostały medale i wyróżnienia. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, w asyście Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach Piotra Kuci, udekorował policjantów medalami "Za długoletnią służbę". Na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 13 policjantów z naszego garnizonu odznaczonych zostało medalem złotym, 69 srebrnym, a 18 brązowym. Uhonorowane zostały również osoby spoza policji, które swoja pracą wspierają naszą formację. Wojewoda wraz z Komendantem zawiesili 2 srebrne i 11 brązowych medali "Za zasługi dla Policji" na piersiach samorządowców, przedstawicieli instytucji państwowych i służb.

Wiceszef śląskiej policji insp. Piotr Kucia wręczył pięciu policjantom podziękowania, które skierował do nich Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji za zaangażowanie w organizację i zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży. Na zakończenie uroczystości Wojewoda Jarosław Wieczorek pogratulował wszystkim odznaczonym i im życzył dalszych sukcesów w służbie. Z gratulacjami do wyróżnionych zwrócił się również insp. Piotr Kucia, który podkreślił, że wielką radością napawa go fakt, że tak duża liczba policjantów oraz osób współpracujących z policją został nagrodzona.

Uroczystość uświetniła orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz poczet sztandarowy, wystawiony przez Oddział Prewencji Policji w Katowicach.

Źródło: KWP Katowice