Mistrzostwa Polski w konkurencjach wytrzymałościowo-siłowych „Ogień na Ogień 2016” - relacja

Data publikacji: 03.10.2016

W miniony czwartek na terenie Centrum Szkolenia Policji odbyły się Mistrzostwa Polski w konkurencjach wytrzymałościowo-siłowych o Puchar Komendanta Głównego Policji „Ogień na Ogień 2016”.

Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Organizatorem przedsięwzięcia był Gabinet Komendanta Głównego Policji, we współpracy z Biurem Operacji Antyterrorystycznych KGP, Komendą Stołeczną Policji, Centrum Szkolenia Policji oraz Regionem Centralne Biuro Śledcze Policji i Pałacem Mostowskich Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Mistrzostwa były kontynuacją ubiegłorocznej imprezy sportowo-charytatywnej Jedziemy do odcięcia 2015, w której wzięły udział wyłącznie drużyny reprezentujące jednostki specjalne. Z uwagi na ogromne zainteresowanie zawodami, w tym roku rozszerzono ich formułę, dzięki czemu do rywalizacji mogli przystąpić przedstawiciele wszystkich formacji mundurowych z całej Polski.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 38 dwuosobowych drużyn, reprezentujących: Policję (komendy wojewódzkie Policji, Komendę Stołeczną Policji, Komendę Główną Policji, Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Szkoły Policyjne), Biuro Ochrony Rządu, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służbę Więzienną, Państwową Straż Pożarną, a także Siły Zbrojne RP. Zawodnicy zmierzyli się ze sobą w czterech konkurencjach:

  •     podciągnięcia z obciążeniem 12 kg –­ kettle oraz dipy na poręczach z obciążeniem 20 kg –­ kettle,
  •     wskoki na skrzynię oraz pompki,
  •     tor przeszkód (bieg na 400 m, następnie wykonanie kilku konkurencji siłowo-wytrzymałościowych),
  •     pompki wykonywane na komendę, równocześnie przez całą drużynę.


Uczestnicy Mistrzostw prezentowali bardzo wysoki poziom, osiągając znakomite wyniki w każdej z konkurencji. Po długich i wyczerpujących zmaganiach sportowych w klasyfikacji generalnej wyłoniono trzy zwycięskie drużyny. Centrum Szkolenia Policji ma szczególny powód do dumy, bowiem to nasi funkcjonariusze – asp. sztab. Tomasz Dąbrowski oraz st. sierż. Bartłomiej Stańczyk z Zakładu Interwencji Policyjnych, stanęli na najwyższym podium. W trakcie zawodów uczestnicy, goście oraz kibice mieli możliwość przyłączenia się do szlachetnej akcji krwiodawstwa, którą zorganizowano na terenie CSP w dwóch mobilnych stacjach. Prowadzona była również charytatywna zbiórka pieniężna na leczenie i rehabilitację policjantki Kingi Szwedy, która obecnie boryka się z ciężką chorobą.

Widowiskowym zmaganiom sportowym towarzyszyły atrakcyjne pokazy przygotowane przez jednostki biorące udział w imprezie. Można było również obejrzeć prezentacje oraz odwiedzić liczne stoiska informacyjne partnerów wspierających organizację imprezy „Ogień na ogień 2016”.

Wszystkim uczestnikom Mistrzostw gratulujemy znakomitej kondycji fizycznej. Zwycięzcom życzymy wielu dalszych sukcesów, doskonałej formy, a także wiele siły i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów. Wszystkiego najlepszego i do zobaczenia podczas kolejnych sportowych zmagań!

Źródło: CSP w Legionowie