Plener fotograficzny z podkarpacką Policją

Data publikacji: 03.10.2016

Ponad czterdziestu fotografów wzięło udział w "fotograficznym spacerze z Policją". W sobotę przed południem ulicami Rzeszowa przeszli uczestnicy tegorocznego pleneru fotograficznego „Scott Kelby's Worldwide Photo Walk”. W tym roku w organizację rzeszowskiej edycji pleneru włączyła się podkarpacka Policja. Wykonane zdjęcia będą prezentowane na wystawach poplenerowych oraz w kalendarzu na rok 2017.

Plener fotograficzny „Scott Kelby's Worldwide Photo Walk” ma charakter ogólnoświatowy i jest organizowany w wielu miastach pod egidą stowarzyszeń lub grup zajmujących się fotografią. Impreza polega na przejściu ulicami miasta i uwiecznieniu na fotografii najciekawszych scen, architektury, przyrody itd. Rzeszowską edycję pleneru organizuje Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne (RSF). W organizację tej edycji pleneru włączyła się podkarpacka Policja.

Trasa spaceru rozpoczęła się od spotkania w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ulicy Matejki 10 w Rzeszowie. Stąd uczestnicy przeszli na rzeszowski Rynek, gdzie Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przygotowała pierwszy punkt atrakcji. Uczestnicy pleneru przenieśli się w okres lat 1919-1939. Na tle rzeszowskich kamienic "służbę pełnił" policyjny patrol w mundurach z okresu międzywojennego. Następnie grupa fotografów przemieściła się ulicą Grunwaldzką pod okrągłą kładkę, gdzie czekał patrol ruchu drogowego w oznakowanym radiowozie Alfa Romeo 159. W ogrodach bernardyńskich, do zdjęć pozował funkcjonariusz na policyjnym motocyklu, a w Parku Jedności Polonii z Macierzą alejki patrolowali policjanci na koniach.

Najlepsze fotografie zgromadzone podczas tegorocznego spaceru fotograficznego zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej w Galerii Nierzeczywistej RSF, której wernisaż zaplanowano na 4 listopada 2016 r. Oprócz tego najlepsze zdjęcia przedstawiające podkarpacką Policję znajdą się w policyjnym kalendarzu na 2017 rok. Planowana jest również wystawa prac w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Dwóch fotografów, którzy podczas pleneru wykonają najbardziej efektowne zdjęcia zostanie zaproszonych do udziału w sesji fotograficznej planowanej na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Źródło: KWP Rzeszów

 

Film Plener fotograficzny z podkarpacką Policją