VI zawody strzeleckie służb mundurowych w Opolu

Data publikacji: 03.10.2016

Już po raz szósty odbyły się zawody strzeleckie służb mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Opolu i Prezesa Zarządu Agencji Ochrony GWARANT S.A. w Opolu. A wszystko to w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”. Nadkom. Witold Apolinarski – dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Opolu zajął w klasyfikacji indywidualnej I miejsce.

W piątek (30 września), Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta otworzył VI zawody strzeleckie służb mundurowych. Pan Komendant życzył wszystkim uczestnikom powodzenia i jak najlepszych wyników.

Impreza odbyła się na terenie Strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu. W zawodach uczestniczyło 15 drużyn wystawionych przez: 10 Opolska Brygadę Logistyczną, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opole, Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei w Opolu, Areszt Śledczy w Opolu, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Opolu, Izbę Celną w Opolu, 55 Batalion Remontowy w Opolu, Straż Miejską w Opolu, Placówkę Straży Granicznej w Opolu, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Tułowice, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu, Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Opolu, Pocztę Polską S.A. Sekcja Ochrony w Opolu, Agencję Ochrony GWARANT S.A. w Opolu i Komendę Miejską Policji w Opolu.

Drużyny startujące w turnieju składały się z trzech zawodników, którzy strzelali statycznie i dynamicznie na specjalnie przygotowanym torze. Nie wszystkie startujące służby mundurowe posiadają na wyposażeniu broń palną, dlatego też była to dla nich po raz kolejny doskonała okazja, aby sprawdzić się w umiejętnościach strzeleckich.

Puchary i dyplomy oraz podziękowania w imieniu organizatorów wręczył Komendant Miejski Policji w Opolu nadkom. Bogdan Piotrowski, jego zastępca mł. insp. Władysław Trzaskawski oraz Prezes Zarządu GWARANT Agencji Ochrony S.A. w Opolu pan Edward Kuczer.

Klasyfikacja indywidualna zawodów (pierwsze 3 miejsca):

I miejsce – Witold Apolinarski – SPPP w Opolu
II miejsce – Krzysztof Herian – Areszt Śledczy w Opolu
III miejsce – Adam Rosowski – 10 Opolska Brygada Logistyczna

Klasyfikacja zespołowa (pierwsze 3 miejsca):

I miejsce – Areszt Śledczy w Opolu
II miejsce – Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Opolu
III miejsce – Poczta Polska S.A. Sekcja Ochrony Opole

Zawody miały na celu między innymi integrację służb mundurowych, specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych, firm ochrony osób i mienia oraz popularyzację i promowanie sportów strzeleckich.

Źródło: KWP Opole