XXIV Ogólnopolski Rajd Górski Służb Mundurowych resortu spraw wewnętrznych „KARPACZ 2016” za nami

Data publikacji: 03.10.2016

W dniach 20-24 września 2016 r. odbył się XXIV Ogólnopolski Rajd Górski Służb Mundurowych resortu spraw wewnętrznych „KARPACZ 2016”. Udział w imprezie wzięło 350 osób reprezentujących Policję, Straż Graniczną, kluby i koła turystyczne PTTK oraz inne organizacje.

Honorowy patronat nad rajdem objął Komendant Główny Policji. Garnizon stołeczny reprezentowali przedstawiciele Koła PTTK nr 8 – Klubu Górskiego „Orły” przy KSP, zrzeszającego funkcjonariuszy i pracowników zarówno Komendy Stołecznej Policji, jaki i Komendy Głównej Policji. Nadmienić należy że była to jedna z najliczniejszych ekip na rajdzie – 52 osoby!

Uczestnicy rajdu zostali podzieleni na 30 drużyn pieszych. Organizatorzy intensywnie wypełnili czas Rajdowiczom, którzy codziennie pokonywali wyznaczoną trasę karkonoskimi szlakami: a to przez przełęcz Okraj, a to do Borowic, a to na Śnieżkę. I choć pogoda była kapryśna, to uśmiechy nie schodziły z twarzy Rajdowiczów. Każda drużyna wystawiła także swoją reprezentację do konkursów:  strzelania (broń krótka i długa, łuk oraz lotki), wiedzy o terenie i piosenki.

Dużo się działo, ale tak to już jest, że czas nie chce się zatrzymać i płynie błyskawicznie. Niepostrzeżenie nadeszła sobota – zakończenie rajdu i ogłoszenie wyników rajdowych zmagań. Zgodnie z Protokołem Sędziowskim w XXIV Ogólnopolskim Rajdzie Górskim Służb Mundurowych resortu spraw wewnętrznych „KARPACZ 2016” wygrała drużyna „Tramp” z Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Pułtusku przed „Bieluchami” z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie i „Gryftami” z Koła PTTK nr 39 przy Placówce Straży Granicznej w Szczecinie.

Na koniec wspomnieć należy, że w czasie Rajdu przyznano 50 odznak Górskiej Odznaki Turystycznej, w tym: 22 odznaki w stopniu popularna, 15 odznak w stopniu mała brązowa, 7 odznak w stopniu mała srebrna, 2 odznaki w stopniu mała złota i 4 tzw. normy za wytrwałość.

Do zobaczenia za rok na XXV Ogólnopolskim Rajdzie Górskim Służb Mundurowych resortu spraw wewnętrznych „Szczyrk 2017”.

Tekst: Agnieszka Kurmanowska

Zdjęcia: Małgorzata Popławska, Aleksander Załęski, Jacek Witas