Gniezno – Uroczyste otwarcie odnowionej komendy

Data publikacji: 03.10.2016

30 września br. odbyło się uroczyste oddanie do użytku zmodernizowanego i w części nowo powstałego budynku Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Otwarcia dokonał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach w obecności licznie zaproszonych gości oraz policjantów i pracowników gnieźnieńskiej komendy. Zmodernizowany obiekt spełnia wszelkie standardy policyjnej placówki, gwarantuje należyty poziom obsługi interesantów, a funkcjonariuszom zapewnia należny komfort pracy.

30 września br. odbyło się uroczyste oddanie do użytku zmodernizowanego i w części nowo powstałego budynku Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Uroczystość poprzedziła msza święta w Katedrze Gnieźnieńskiej koncelebrowana przez Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka oraz przemarsz ulicami miasta do siedziby komendy kompanii honorowej i orkiestry wraz z zaproszonymi gośćmi.

Otwarcia budynku dokonał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach w obecności senatorów, posłów, Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasza Trawińskiego, Starosty Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej, Zastępcy Prezydenta Gniezna Michała Powałowskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysława Kozaneckiego, zaproszonych gości oraz policjantów i pracowników gnieźnieńskiej komendy. W czasie przemówienia nadinsp. Lach skierował do zgromadzonych słowa uznania i gratulacje, podziękował też władzom powiatu i miasta za wsparcie, wręczając medale za zasługi dla Policji Staroście Gnieźnieńskiemu Pani Beacie Tarczyńskiej i Prezydentowi Gniezna Panu Tomaszowi Budaszowi. Policjantom i pracownikom Policji gnieźnieńskiej komendy życzył zadowolenia z nowych warunków w jakich będą służyć mieszkańcom.

Następnie nadinsp. Tomasz Trawiński wręczył również akt powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysławowi Kozaneckiemu, który dotychczas pełnił obowiązki na tym stanowisku.

Piątkowe wydarzenie było również okazją do uroczystego przekazania nowego radiowozu z przeznaczeniem dla funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kłecku. Realizacja zakupu auta mogła zostać sfinalizowana dzięki gminom Kłecko, Kiszkowo i Mieleszyn, które partycypowały w kosztach. Kluczyki do pojazdu wręczył Zastępca Komendanta Głównego Policji i Starosta Gnieźnieński. Auto w obecności darczyńców poświęcił abp. Wojciech Polak.

Prace modernizacyjne komendy polegały na kompleksowym remoncie starego budynku oraz dobudowaniu do już istniejącego pięciokondygnacyjnego gmachu. Komenda została wyposażona w nowy sprzęt teleinformatyczny, a także w windę z dostępem dla osób niepełnosprawnych. Powstała czterostanowiskowa strzelnica, nowe pomieszczenia garażowe, kojce dla psów służbowych. Podczas kilkumiesięcznego remontu istniejącego budynku zostały wykonane prace termo-modernizacyjne budynku. Pojawiły się także nowe elementy identyfikacji wizualnej, w tym logo i tablice informacyjne.

Po uroczystościach przeprowadzonych zgodnie z ceremoniałem, z udziałem policyjnej orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia oraz kompanii honorowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wszyscy goście mogli zwiedzić pomieszczenia, w których na co dzień pracować będą gnieźnieńscy policjanci.

Źródło: KWP Poznań