Nagrody dla najlepszych policjantów

Data publikacji: 30.09.2016

Komendant Stołeczny Policji za profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych przyznał nagrody 104 policjantkom i policjantom. Wyróżnienia zostały wręczone w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji w obecności kadry kierowniczej KSP.

W Komendzie Stołecznej Policji odbyło się dziś uroczyste wręczenie nagród przyznanych dla 104 policjantek i policjantów za zaangażowanie w realizację służbowych obowiązków oraz profesjonalizm w służbie. W obecności kadry kierowniczej KSP wyróżnienia wręczyli Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji:  mł. insp. Hubert Kowalczewski i mł. insp. Piotr Berent.

W pierwszej kolejności wręczono nagrodę przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka policjantowi, który wykazał profesjonalizm i zaangażowanie podczas jednego z pożarów w Warszawie.

Decyzją Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka wyróżnieni zostali policjanci, którzy brali udział w rozwiązaniu sprawy zabójstwa bezdomnego mężczyzny.

Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski przyznał nagrody motywacyjne policjantom i policjantkom m.in. za wzorową i profesjonalną realizację zadań związanych z zabezpieczeniem imprez masowych charakteryzujących się wysokim stopniem ryzyka, tj. odbywającego się w Warszawie Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży. Policjanci zostali także wyróżnieni m.in. za: uratowanie zdrowia i życia ludzkiego; zwalczanie przestępczości narkotykowej oraz gospodarczej; ujawnienie sprawców rozbojów; za uratowanie dobytku właścicieli posesji, na której wybuchł pożar a także za walkę z przestępczością samochodową.

Nagrodzeni zostali również policjanci, którzy zwyciężyli w stołecznych eliminacjach IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016” oraz policjantki, które zajęły II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji, który odbył się w Olsztynie.

Gratulacje i słowa podziękowania w imieniu Komendanta Stołecznego Policji przekazał jego zastępca mł. insp. Hubert Kowalczewski.

Źródło: KSP