Policjanci dbali o bezpieczeństwo na uroczystościach z udziałem Pary Prezydenckiej

Data publikacji: 02.09.2016

Prezydent RP wraz z małżonką wziął udział w uroczystościach w Dziewierzewie w powiecie nakielskim. Wizytę Pary Prezydenckiej zabezpieczali wspólnie policjanci, strażacy i funkcjonariusze BOR.

Wczoraj, 1.09.br., w Dziewierzewie, w powiecie nakielskim, miejscowa szkoła zorganizowała uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny, które połączone były z jej 175-leciem, nadaniem szkole nowego sztandaru oraz jej imienia ppor. Marka Uleryka, funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu, który zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

Nowy patron szkoły, był jej uczniem oraz mieszkańcem wsi, dlatego też nieprzypadkowo na tak ważnych dla lokalnej społeczności uroczystościach, gościł Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Duda.

O bezpieczeństwo Pary Prezydencji wspólnie dbali policjanci z komendy powiatowej w Nakle nad Notecią i jednostek jej podległych, komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, komendy miejskiej w Bydgoszczy, a także funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu i Straży Pożarnej.

Uroczystości na terenie szkoły, w której uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, przedstawiciele władz państwowych oraz samorządowych, służb mundurowych, jak również wielu zaproszonych gości przebiegły w bardzo miłej atmosferze, a współpracę służb zajmujących się przygotowaniem i zabezpieczeniem wizyty Głowy Państwa można ocenić na bardzo wysokim poziomie.

Źródło: KWP Bygdoszcz