II edycja charytatywnego spływu kajakowego Wisłą już w najbliższy poniedziałek!

Data publikacji: 01.09.2016

Policjanci z Fordonu ponownie organizują charytatywny spływ Wisłą. Tym razem do akcji dołączą funkcjonariusze z bydgoskiego komisariatu ze Szwederowa. Wszystkich będzie siedmioro. Inspiracją do drugiej edycji był poprzedni sukces fordońskich policjantów. Na rehabilitację chorego 14-letniego Rafała zebrali około 12 tysięcy złotych.

Blisko 12 tysięcy złotych udało się zebrać podczas charytatywnego spływu zorganizowanego w czerwcu przez policjantów z Fordonu. Był to nieoczekiwany sukces. Wszystko po to, aby pomóc koledze z pracy w kosztownej rehabilitacji syna.

Akcja odbiła się szerokim echem w środowisku policyjnym, a także w lokalnych mediach. W związku z dużym zainteresowaniem w możliwość niesienia pomocy, postanowiono zorganizować drugą edycję spływu kajakowego.

Tym razem oprócz fordońskich policjantów do akcji dołączyli się funkcjonariusze z bydgoskiego Szwederowa. Skład się powiększył, teraz mamy „siedmioro wspaniałych”, a grupę tworzą zarówno policjantki jak i policjanci. Spływ rozpocznie się 5 września o godzinie 08:00 z brzegu Wisły koło mostu Fordońskiego do portu w Gdańsku. Chcą dotrzeć do końca trasy w pięć dni tj. w piątek 9 września.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od „Sześciu wspaniałych” grupy policjantów-kolegów z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon. Funkcjonariusze zorganizowali charytatywny spływ kajakowy Wisłą od mostu fordońskiego do ujścia rzeki. Było wiadomo, że wyprawa nie będzie łatwa, ale nic nie było ich w stanie powstrzymać. Dopłynęli do celu. Dotarli do końca trasy w pięć dni tj. od 20 do 24 czerwca.

Cel jest szczytny. Zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację 14-letniego Rafała. Chłopiec cierpi na Zespół Downa, niedoczynność tarczycy, obniżenie napięcia mięśniowego, wysoką krótkowzroczność, niedobór witaminy D3, choroba Leśniowskiego-Crohna. Jego tata - mł.asp. Wojciech Borakiewicz jest policjantem-detektywem Wydziału Kryminalnego w komisariacie. Od 20 lat jest zaangażowanym „dochodzeniowcem”. Prowadzi trudne sprawy, ale tę najtrudniejszą przyniosło życie.

Koledzy widząc jego zaangażowanie postanowili zrobić coś nietypowego, co jednocześnie pozwoli zgromadzić fundusze na kosztowną rehabilitację i leczenie.

Każdy, kto wpłaci pieniądze na konto fundacji z Bydgoszczy „Dum Spiro Spero” – Bank PEKAO S.A. 31 1240 1183 1111 0010 3700 8179 z dopiskiem „Dla Rafała”, może pomóc.

Darczyńcy będą mieli możliwość zaznaczyć swoją obecność na spływie poprzez umieszczenie na kajakach loga firmy. Kilka już mają. Trasa spływu tym razem jest dłuższa!! To 190 km „reklamy”!

Już teraz przed startem udało się zebrać blisko 3500 złotych. Mamy nadzieję, że również ta edycja spływu będzie się cieszyć przynajmniej takim samym powodzeniem, co poprzednia i pomoże zgromadzić kolejne środki na rehabilitację Rafałka.

Do drugiej edycji akcji charytatywnej włączyła się również fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko". Fundacja przekazała kilka przedmiotów, m. in. wiosło Julii Michalskiej medalistki igrzysk olimpijskich w Londynie i medalistki mistrzostw świata w kajakarstwie, książkę Anny Dymnej oraz piłkę z autografami. Przedmioty te zostaną zlicytowane za pośrednictwem fundacji Dum Spiro Spero, a pieniądze przekazane zostaną na rzecz chorego Rafała. Dodatkowo kajaki będą zaopatrzone we flagi z logo fundacji. W piątek 9 września na „siedmiu wspaniałych” będą oczekiwać w Gdańsku przedstawiciele fundacji Dum Spiro Spero.

Ich przedsięwzięcie honorowym patronatem objął pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Stachowiak.

Źródło: KWP Bydgoszcz