Policjanci jak morscy komandosi

Data publikacji: 30.08.2016

27 sierpnia w Gdyni odbył się VII Bieg Morskiego Komandosa. W biegu wzięli udział dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku: st. sierż. Damian Rynkiewicz i st. sierż. Michał Szmagalski. Był to ich debiut w tym ekstremalnie trudnym biegu.

Do startu zgłosiło się 25 drużyn z całej polski. Bieg Morskiego Komandosa jest organizowany ku pamięci dowódcy wojsk specjalnych generała broni Włodzimierza Potasińskiego i podtrzymuje opinię najtrudniejszego biegu ekstremalnego na terenie Polski. Współorganizatorami są żołnierze z Jednostki Wojskowej FORMOZA.

Bieg w którym uczestniczyli wielkopolscy policjanci to TEAM SPRINT. Jest  to bieg w zespole dwuosobowym  z obciążeniem 10kg, z dwoma uchwytami do transportu. Dystans całego biegu to ponad 10 km. Bieg zaczął się na plaży, następnie przebiegał korytem potoków i  przez pagórki otuliny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na trasie czekało bardzo wiele prób o charakterze fizycznym, wytrzymałościowym i zręcznościowym.

Na 25 zespołów które wystartowały Damian i Michał zajęli 7 miejsce. Biorąc pod uwagę, że był to ich debiut, wypadli bardzo dobrze. Gratulujemy!

Źródło: KWP Poznań