Szeryf z San Mateo Kalifornia z wizytą w Polsce

Data publikacji: 29.08.2016

Janice Page sierżant policji z Biura Szeryfa i członek IPA w San Mateo Kalifornia USA przebywała z kilkudniową wizytą w Polsce. Jako funkcjonariusz odpowiedzialna jest za koordynacje pracy kilku jednostek policji powiatu San Mateo oraz Międzynarodowego Portu Lotniczego w San Francisco.

Przed przyjazdem do Polski nawiązała kontakt z Kujawsko-Pomorską Grupą Wojewódzka IPA, która wspólnie z Mazowiecką Grupą IPA zorganizowała jej zwiedzanie Warszawy.

Kolega z IPA Radom Maciej Szlacheta, który był również organizatorem transportu i Krzysztof Warchał z IPA Bydgoszcz pokazali w dniu 5 sierpnia 2016 roku naszej koleżance z USA wiele interesujących miejsc w Warszawie.

Jako policjantka, szeryf Janice Page zainteresowana była wizytą w jednostce policji. Zaproponowaliśmy odwiedzenie Komendy Stołecznej Policj.

Ważnym dla niej elementem programu była wizyta w Komisariacie Portu Lotniczego Warszawa Okęcie i zapoznanie się ze strukturą jednostki i zabezpieczeniem pod względem bezpieczeństwa Portu Lotniczego, gdyż jako koordynator zabezpiecza Międzynarodowy Port Lotniczy w San Francisco.

Zostaliśmy przyjęci przez zastępcę Komendanta Komisariatu Portu Lotniczego Warszawa - Okęcie członka IPA Mazowieckiej Grupy Wojewódzkiej region Radom podinsp. Mariusz Tkacz, który     zapoznał naszego gościa ze strukturą, zadaniami policjantów, oprowadził po jednostce pokazując stanowisko dowodzenia, dyżurkę, system monitoringu portu lotniczego Warszawa-Okęcie a na koniec uroczyście wymieniliśmy się gadżetami.

Z kolei Janice Page przedstawiła metody zabezpieczenia Portu Lotniczego w San Francisco przez funkcjonariuszy z jednostki Mateo, metody walki z przestępczością kryminalną, terroryzmem, narkotykami a także strukturę wydziałową swojej jednostki.

Na zakończenie zaprosiła nas do złożenia wizity w Mateo, które leży tylko w odległości 25 km od San Francisco.

Źródło: IPA Polska