Policjanci z KWP w Gdańsku przypominali o bezpieczeństwie w trakcie 11. edycji Moto Safety Day

Data publikacji: 23.08.2016

20 sierpnia na Autodromie Pomorze w Pszczółkach odbyła się 11. edycja Moto Safety Day, która dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kultury motoryzacyjnej. Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zorganizowali specjalną strefę edukacyjną, gdzie promowali bezpieczne zachowania w ruchu drogowym.

Brawura, jazda pod wpływem alkoholu, brak zachowania ostrożności przy przejazdach kolejowo – drogowych oraz na przejściach dla pieszych, brak wyobraźni na drodze to przyczyna wielu wypadków, w których giną ludzie lub doznają uszczerbku na zdrowiu.

Podczas Moto Safety Day uczestnicy mieli okazję do utrwalania pozytywnych zachowań na drodze poprzez edukacyjny wymiar wydarzenia. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pruszczu Gdańskim przygotowali atrakcje i konkursy dla dzieci, które poprzez zabawę uczą odpowiednich postaw i są naturalnymi ambasadorami bezpieczeństwa.

W strefie dla najmłodszych można było wziąć udział w zabawach edukacyjnych oraz mini konkursach. Nagrodami były gadżety związane z bezpieczeństwem. Młodzież i dorośli mogli doświadczyć osobiście jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa zjeżdżając na symulatorze zderzeniowym. Ogromne wrażenie na uczestnikach wywarł tor przeszkód, który trzeba było pokonać w alkogoglach.

Źródło: KWP Gdańsk