Pamięć o nich nigdy nie minie

Data publikacji: 19.08.2016

W tym uroczystym dniu dla Lubuskiej Policji, kiedy obchodzimy swoje święto, potrafimy pochylić się w refleksji i zadumie nad poległymi policjantami. Dlatego pielęgnując pamięć o naszych bohaterach oddajemy im cześć zapalając znicze i składając wiązanki kwiatów. Niech pamięć o nich trwa wiecznie.

Uroczyste obchody Święta Policji to wyjątkowa okazja by przywołać wspomnienie tych, którzy odeszli od nas pełniąc służbę. Przywoływanie wydarzeń sprzed lat, jest obowiązkiem kolejnych pokoleń, które zakładają policyjny mundur. Rocznica powstania Policji to także okazja do szczerej zadumy oraz przypomnienia imion kolegów, z którymi wspólnie pełniliśmy służbę. W piątkowy poranek /19 sierpnia/, na patio gorzowskiej KWP stanęły we wspólnym szeregu delegacje policjantów oraz przedstawicieli współpracujących z nami formacji, instytucji i organizacji rządowych i samorządowych. Uroczyście zapalono znicz, którego płomień jak każdego roku symbolizuje pamięć o tych,  którzy do końca wypełnili słowa roty ślubowania. To hołd, szacunek i pamięć, która nigdy nie minie.

Pamiętamy również o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce wiosną 1940 roku. Dlatego jak co roku, tak i dziś na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie policjanci komendy miejskiej oraz wojewódzkiej wraz z członkami i sympatykami Rodziny Katyńskiej zapalili znicze i złożyli kwiaty. W dzień Wojewódzkich Obchodów Święta Policji oddali hołd polskim funkcjonariuszom pomordowanym 76 lat temu. W 1940 roku zginęło wiele osób, które z dumą nosiły policyjne mundury. Funkcjonariusze dają dowód na to, że pamięć o nich wciąż jest żywa, pochylając czoła w szacunku dla wydarzeń sprzed lat.

Zródło: KWP w Gorzowie Wlkp.