Policjant z Żywca kolejny raz na podium

Data publikacji: 19.08.2016

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt odznaczeń, pucharów i wyróżnień. Biega od siedmiu lat. Młodszy aspirant Jacek Michulec ma dwie pasje – pracę w Policji oraz bieganie. Obydwie przepełniają jego życie i obydwie dają mu wiele satysfakcji.

Kilkadziesiąt odznaczeń, pucharów i wyróżnień, a biega od siedmiu lat. Młodszy aspirant Jacek Michulec ma dwie pasje – pracę w Policji oraz bieganie. Obydwie przepełniają jego życie i obydwie dają mu wiele satysfakcji.
Od 2003 r. służy w policji. Najpierw pracował w Zespole Patrolowo – Interwencyjnym, w Komisariacie Policji w Jeleśni. Od 2005 r. zasilił szeregi żywieckiego Wydziału Ruchu Drogowego, a od maja 2013 roku pracuje jako kryminalny w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Praca w policji stała się jego pasją. Lubi być potrzebny, służyć radą i pomagać innym.

Od 2009 r. pracę w policji godzi z drugą swoją pasją, jaką jest bieganie po górach. Jak sam mówi, kiedyś najważniejsze były dla niego sztuki walki, bieganie było tylko treningiem uzupełniającym. Nawet nie przypuszczał, że bieganie wypełni jego życie. Gdy zdejmuje mundur i wraca do domu, nie odpoczywa, wkłada dres i biega, głównie po górach, gdyż ta forma biegania odpowiada mu najbardziej. Bieganie w górach powoduje, że czuje się lepiej, czuje się wtedy wolny. Nie marnuje czasu i stratuje w wielu zawodach. Trzeba przyznać, że wychodzi mu to doskonale, dzięki czemu lista jego osiągnięć jest długa, a półka na której stoją puchary ugina się pod ich ciężarem.
Ostatnim osiągnięciem naszego kolegi jest zwycięstwo w ultramaratonie Chudy Wawrzyniec.

Biegacz z żywieckiej komendy wystartował w grupie kilkuset osób. Uczestnicy biegu musieli zmierzyć się z trudnym, górskim terenem, a opady deszczu podczas zmagań nie ułatwiały biegaczom zadania. Pomimo złej pogody i trudnych warunków Jacek dotarł do mety w 4h48:46,6 pokonując nieco ponad 50 km i 2200 m pod górę.
Warto dodać iż w 2015 r., na mecie Chudego Wawrzyńca zameldował się na trzecim miejscu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, tych osobistych jak i zawodowych.

Zródło: KWP Katowice