Pożegnanie ze sztandarem Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie

Data publikacji: 18.08.2016

Dziś w sali Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odbyła się uroczystość pożegnania ze sztandarem insp. Wiesława Tyla, który w dniu 3 sierpnia 2016 roku, po 28 latach służby, złożył raport do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie o przejście na emeryturę.

Insp. Wiesław Tyl  od maja 2015 roku pełnił funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie, wcześniej przez 10 lat dowodził Komendą Miejską Policji w Koszalinie. Swoją karierę rozpoczynał  w Szczecinie, przez ten okres pracował zarówno w służbach prewencyjnych jak i kryminalnych. W 1999 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w szczecińskiej dzielnicy Dąbie. W 2003 roku został I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie, a w 2005 roku awansował na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie.

Podczas uroczystości pożegnania ze sztandarem obecny był mł. insp. Jacek Cegieła - Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie wraz z I zastępcą oraz  kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Insp. Wiesław Tyl pożegnał się ze swoimi współpracownikami. Podziękował im za każdy dzień służby. Zaznaczył przy tym, że pracował ze wspaniałymi ludźmi.

Po zakończeniu uroczystości goście oraz funkcjonariusze złożyli życzenia odchodzącemu Komendantowi.

Pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie powierzono dotychczasowemu  I zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie, mł.insp. Piotrowi Makuchowi.

Źródło: KWP Szczecin