Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nagrodził policjantów CBŚP

Data publikacji: 18.08.2016

Nagrody MSWiA otrzymali policjanci, biorący udział w operacji rozbicia międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem narkotyków. Funkcjonariusze odebrali listy gratulacyjne w sali generalskiej Komendy Głównej Policji. Wręczenia dokonał wiceminister Jarosław Zieliński wspólnie z Zastępcą Komendanta Głównego Policji inspektorem Janem Lachem.

Policjanci CBŚP w czasie wspólnych działań z policją hiszpańską, przyczynili się do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na skalę międzynarodową. Grupa zajmowała się przemytem hurtowych ilości narkotyków. W trzech krajach prowadzono działania koordynowane przez Europol. Zabezpieczono ponad tonę haszyszu, broń i majątek należący do podejrzanych.

Nagrodzeni wykazali się wielką skutecznością i zaangażowaniem podczas prowadzonej operacji. Profesjonalizm i determinacja przyczyniły się do skutecznej realizacji i rozbicia grupy. Dzięki doskonałej współpracy z policją hiszpańską przeprowadzono w Hiszpanii, Francji i Danii m.in. zatrzymania 23 osób, w tym  12 Polaków wywodzących się z rozbitego na przełomie stulecia gangu pruszkowskiego. Policjanci trzech krajów brali udział w przeprowadzonej operacji. 22 z nich to funkcjonariusze CBŚP z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej w Warszawie.

W uroczystości wzięli udział  p.o. zastępcy komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji  mł.insp. Adam Cieślak i insp. Paweł Półtorzycki oraz nagrodzeni policjanci. Listy gratulacyjne - stanowiące wagę sukcesu, wręczył wiceminister Jarosław Zieliński. Podczas ceremonii wręczenia wiceministrowi towarzyszył Zastępca Komendanta Głównego Policji  insp. Jan Lach.

Jarosław Zieliński dziękował wszystkim policjantom zaangażowanym w operację. Podkreślił, że jest to wielki sukces polskiej policji w walce z groźną przestępczością międzynarodową. CBŚP jest zdolne do takich działań i współpracy na płaszczyźnie międzynarodowej.

- Odcięcie zasobów finansowych jest niezwykle ważnym elementem, w walce z przestępczością zorganizowaną, mafijną – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński.

Na koniec życzył policjantom dalszych sukcesów w służbie, na miarę awansów.

Źródło: CBŚP