Videokonferencja w sprawie "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa"

Data publikacji: 18.08.2016

Dzisiaj w Komendzie Głównej Policji odbyła się videokonferencja z udziałem m.in. sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego, Zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. Jana Lacha i komendantów wojewódzkich policji z całej Polski. Tematem rozmów było planowane na wrzesień wdrożenie programu "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" we wszystkich garnizonach policji.

Pilotaż programu „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” jest realizowany od 1 lipca br. na terenie garnizonów: podlaskiego, pomorskiego i stołecznego. Mapa jest interaktywnym narzędziem, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji.

W czasie trwającego pilotażu z mapy skorzystało ponad 35 tys. użytkowników, odnotowano 6 tys. zgłoszeń od obywateli. Dotyczyły one najczęściej spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz wykroczeń w ruchu drogowym.

Istotne jest rozpropagowanie wiedzy o programie wśród obywateli. "Im głośniej będzie mówiło się o mapie zagrożeń bezpieczeństwa, tym skuteczniej będzie pełniła ona swoją rolę." - powiedział podczas videokonferencji Jarosław Zieliński.

Uczestnicy spotkania pozytywnie ocenili dotychczasowy przebieg pilotażu. Cały czas we wszystkich garnizonach trwają intensywne prace nad udoskonaleniem mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Według założeń, pomiędzy 1 a 10 września program ruszy w całej Polsce.

Źródło: KGP