Sportowe zmagania słuchaczy WSPol

Data publikacji: 12.08.2016

Podciąganie na drążku, wyciskanie odważników, bieg na 100 m, przysiady - to niektóre z konkurencji zawodów sprawnościowych, które rozegrano w środę 10 sierpnia 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W rywalizacji o tytuł najsprawniejszego policjanta i policjantki szkolenia zawodowego podstawowego udział wzięło 40 kursantów. W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyli policjanci z kompanii 30., której dowódcą jest nadkom. Sebastian Wołek.

Mimo niesprzyjającej aury zawody odbywały się przy gorącym dopingu pozostałych słuchaczy obserwujących wysiłki swoich koleżanek i kolegów. Zawodnicy wykazali się ogromnym hartem ducha i zaangażowaniem.

Wyniki, które osiągali słuchacze były imponujące. W kategorii mężczyzn najlepszymi okazali się:

  • w konkurencji podciągnięcia na drążku – post. Damian Gan (34 podciągnięcia),
  • w konkurencji ugięcia ramion na poręczach – post. Kwiecień Szymon (37 ugięć),
  • w biegu na 100 m – post. Patryk Gąsiorek. (11,55s.).

Równie dobrze w zmaganiach radziły sobie kobiety. Najlepszą w biegu na 100 m okazała się post. Katarzyna Siennicka. Policjantka dystans ten pokonała w czasie 13.91s. Natomiast w konkurencji „wyciskania dwóch odważników nad głowę” (każdy ważył po 6 kg) największą determinacją i siłą wykazała się post. Amanda Darmetko, która wykonała 66 powtórzeń.

W czwartek, 11 sierpnia 2016 r., podczas porannego apelu słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego odebrali Puchar Przechodni Komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz medale z rąk Zastępcy Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Pani insp. dr Danuty Bukowieckiej oraz Kierownika Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW WSPol podinsp. dra Pawła Jastrzębskiego.

Jak zapewniła Pani Komendant podczas swojego przemówienia były to pierwsze, lecz nie ostatnie tego typu zawody przeprowadzone w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Odtąd sportowa rywalizacja słuchaczy odbywać się będzie cyklicznie.

Organizatorami i jednocześnie sędziami zawodów byli instruktorzy Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW WSPol: kom. Marcin Nowak, podkom. Marcin Bogdański oraz asp. Łukasz Mamiński.

Opiekę medyczną nad startującymi zawodnikami sprawował podkom. dr Adam Płaczek.

Wyniki indywidualne:

Kobiety:

1 miejsce post. Siennicka Katarzyna
2 miejsce post. Darmetko Amanda
3 miejsce post. Regin Katarzyna

Mężczyźni:

1 miejsce post. Gan Damian
2 miejsce post. Malski Damian
3 miejsce post. Kwiecień Szymon

Źródło: WSPol w Szczytnie / ig