Komendant-Rektor WSPol odwiedził Jednostkę Specjalną Polskiej Policji w Kosowie

Data publikacji: 09.08.2016

Po raz kolejny polscy policjanci rozpoczęli służbę w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie. W drodze do Mitrowicy funkcjonariuszom XXVI rotacji towarzyszyli m.in. Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach, którzy po przybyciu do bazy mieli okazję w obecności podkom. Marka Dzierżęgi – dowódcy XXV kontyngentu zwiedzić pomieszczenia, w których mieszkają i pracują policjanci, a także zobaczyć sprzęt i wyposażenie, z którego korzystają na co dzień.

8 sierpnia 2016 r. insp. dr hab. Piotr Bogdalski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wspólnie z insp. dr Rafałem Kochańczykiem – Komendantem Szkoły Policji w Katowicach oraz mł. insp. Ryszardem Bąkowskim – Naczelnikiem Wydziału Koordynacji Współpracy Pozaoperacyjnej BMWP KGP wizytowali Jednostkę Specjalną Polskiej Policji w Mitrowicy.

Delegacja do Kosowa przyleciała samolotem transportowym CASA wraz z XXVI rotacją JSPP wchodzącej w skład Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności (EULEX).

Funkcjonariuszy przywitał – kończący 9-miesięczną zmianę XXV. polskiego kontyngentu na terenie Kosowa – dowódca jednostki, podkom. Marek Dzierżęga.

Podczas wizyty w Kosowie delegacja zapoznała się m.in. z bazą, w której mieszkają i doskonalą swoje umiejętności polscy policjanci, a także z wyposażeniem oraz sprzętem, którego używają na co dzień. Policjanci podczas jednodniowego pobytu w Mitrowicy zwiedzili również samochodami pancernymi tereny patrolowane przez funkcjonariuszy uczestniczących w misji.

Źródło: WSPol