Pożegnanie Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji

Data publikacji: 05.08.2016

Uroczyste pożegnanie insp. Renaty Skawińskiej, Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji z udziałem nadinsp. dr Jarosława Szymczyka, kadry kierowniczej KGP i CBŚP odbyło się dzisiaj w sali konferencyjnej KGP. Podziękowania za 25-letnią służbę insp. Skawińskiej złożył Komendant Główny Policji, komendanci wojewódzcy i pełniący obowiązki komendanta CBŚP insp. Kamil Bracha.

Pożegnanie pani komendant rozpoczęło się zgodnie z ceremoniałem policyjnym od meldunku i wniesienia sztandaru Komendy Głównej Policji. Następnie głos zabrał Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, który dziękował insp. Renacie Skawińskiej za całokształt jej 25-letniej służby. Wyraził uznanie dla osiągnięć pierwszej w historii polskiej Policji kobiety, która stanęła na czele Centralnego Biura Śledczego Policji. Jednocześnie podkreślił, że swoje zadania wypełniała z pasją, której z pewnością nie zabraknie jej w przyszłości.

Zaangażowana, energiczna i pomocna – tymi słowy współpracę z insp. Skawińską podsumował insp. Paweł Dobrodziej, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie w imieniu wszystkich komendantów wojewódzkich z kraju. Podkreślił doskonałą współpracę z komendami, jaka miała miejsce od grudnia 2015 r., czyli od momentu powierzenia insp. Renacie Skawińskiej obowiązków komendanta CBŚP.

Pełniący obowiązki komendanta CBŚP, insp. Kamil Bracha mówiąc o współpracy z insp. Skawińską przywołał skojarzenie z festiwalem filmów „Pasją porażeni”, który odbywa się w miejscowości Brzeszcze.

- Służba komendant Renaty Skawińskiej byłaby dobrym materiałem na festiwalowy film – podkreślił komendant Bracha. Podziękował również za doskonałą kooperację przez ostatnie kilka lat.

Odchodząca ze służby w Policji, pierwsza komendant CBŚP, insp. Renata Skawińska podziękowała za organizację wspaniałego pożegnania. Wyraziła nadzieję, by każdy następny szef instytucji odchodząc, miał możliwość uczestnictwa w podobnej uroczystości.

Komendant Skawińska przekazała pełniącemu obowiązki komendanta CBŚP insp. Kamilowi Bracha buławę, jako symbol przejęcia pieczy nad Centralnym Biurem Śledczym Policji. Podziękowała również wszystkim obecnym za wspólne lata służby.

Źródło: CBŚP