Uroczyste otwarcie Komisariatu II Policji w Zabrzu po remoncie

Data publikacji: 21.07.2016

Komendant Wojewódzki Policji insp. Krzysztof Justyński uroczyście otworzył wyremontowany Komisariat II Policji w Zabrzu. W wydarzeniu udział wzięła kadra kierownicza garnizonu śląskiego, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, związków zawodowych oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej policji.

Wczoraj (20 lipca 2016 r.) odbyło się uroczyste otwarcie Komisariatu II Policji w Zabrzu przy ulicy Trocera 36 po remoncie i termomodernizacji. Prace remontowe w komisariacie rozpoczęły się w 2014 roku. Obejmowały one między innymi termoizolację budynku, remont dachu i przebudowę strychu na szatnie i pomieszczenia służbowe. Remont objął również wymianę instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wentylacyjnej, teleinformatycznej i elektrycznej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont wnętrza komisariatu, wymianę mebli oraz sprzętu elektronicznego i informatycznego. Remont przeszła również strefa wejściowa komisariatu, która została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawiło się też nowe logo policji. W czerwcu 2016 roku inwestycja dobiegła końca, a koszt remontu i termomodernizacji obiektu wyniósł ponad 5 milionów złotych.

Budynek uroczyście otworzył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, w obecności swojego Zastępcy insp. Piotra Kuci, Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu insp. Dariusza Wesołowskiego, przedstawicieli władz samorządowych z Prezydent Miasta Zabrza Małgorzatą Mańką - Szulik na czele, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego oraz licznie zaproszonych gości. W czasie przemówienia Komendant Wojewódzki Policji skierował do zgromadzonych słowa uznania i gratulacje. Podziękował też władzom Zabrza za wsparcie, a policjantom i pracownikom cywilnym życzył zadowolenia z nowych warunków, w jakich codziennie będą służyć społeczeństwu.

Komendant Miejski Policji w Zabrzu, przedstawił historię budynku, w którym przez ostatnie lata prowadzono prace remontowo - modernizacyjne. W swoim przemówieniu podkreślił szczególnie współpracę z samorządem lokalnym, podziękował wszystkim instytucjom, które wsparły tą inwestycję, a także policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie, niezbędne w czasie procesu modernizacji.

Po uroczystym otwarciu Komisariatu Policji, możliwe było zwiedzanie nowo otwartego obiektu. Jednymi z pierwszych "interesantów" były dzieci z jednego z zabrzańskich przedszkoli.

Źródło: KWP Katowice