Polsko-Niemiecka współpraca na Woodstocku

Data publikacji: 18.07.2016

Policjanci i przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z Niemiec odwiedzili Kostrzyń, gdzie przyglądali się pracy lubuskim stróżom prawa zaangażowanym przy zabezpieczeniu 22 Przystanku Woodstock. Goście zza Odry zobaczyli m.in. serce podoperacji Woodstock, jakim jest sztab mieszczący się w kostrzyńskim Komisariacie.

Współpraca polskiej i niemieckiej Policji ma od lat pozytywne przełożenie nie tylko na wyniki osiągane dzięki wspólnej pracy, ale przede wszystkim na poczucie bezpieczeństwa obywateli. Wspólne projekty takie jak Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku są tego najlepszym przykładem. Ważnym elementem, nie tylko dobrych stosunków, ale wręcz modelowej kooperacji obu służb jest zabezpieczenie odbywającego się w Kostrzynie festiwalu. Przy zabezpieczeniu tej imprezy lubuskich policjantów wspierają mundurowi zza Odry. Nie inaczej jest również w tym roku.

W piątek (15 lipca br.) do Kostrzyna przyjechała delegacja z Niemiec, aby z bliska przyjrzeć się pracy polskich i niemieckich policjantów. Wizycie przewodzili z ramienia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komunalnych Brandenburgii – dr Herbert Trimbach, Szef Wydziału ds. Policji, z ramienia Policji Brandenburskiej – Roger Höppner jej wiceszef. Wizyta rozpoczęła się od powitania gości, a następnie zaprezentowania sztabu podoperacji Woodstock mieszczącego się w kostrzyńskim Komisariacie. To właśnie stąd wychodzą dyspozycje, wskazówki i polecenia do dowódców poszczególnych odcinków, a później już do samych funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo w czasie festiwalu. Kolejną częścią wizyty delegacji z Niemiec była Wioska Policyjna na polu woodstockowym. Goście przyglądali się pracy polskich kolegów z Wydziału Prewencji, którzy przypominają o zagrożeniach związanych z uzależnieniami, czy handlem ludźmi. Wizyta zakończyła się w polowym posterunku, gdzie delegacja mogła z bliska zobaczyć jak wygląda praca policjantów pełniących służbę najbliżej woodstockowego pola, gotowych 24 godziny na dobę, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim miłośnikom koncertów.

Źródło: KWP Gorzów Wlkp. / KGP