Święto Policji w Zambrowie z udziałem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Data publikacji: 15.07.2016

Funkcjonariuszy zambrowskiej Policji podczas uroczystości obchodów 97. rocznicy Polskiej Policji zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński. W obchodach święta wzięła udział Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

W czwartkowe popołudnie, na placu przed kościołem pw. Ducha Św. w Zambrowie, odbyła się uroczystość Święta Policji z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Pana insp. Daniela Kołnierowicza a także licznych zaproszonych gości, wśród których byli między innymi przedstawiciele samorządu, prokuratury okręgowej i rejonowej, duchowieństwa, a także służb mundurowych.

W obecności zaproszonych gości, funkcjonariusze otrzymali akty nominacji na wyższe stopnie policyjne. Na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku powołał podinspektora Andrzeja Puchalskiego, który rozkazem Komendanta Głównego Policji otrzymał również awans na stopień młodszego inspektora Policji. Wśród awansowanych na wyższe stopnie w korpusie aspirantów, podoficerów oraz szeregowych było 28 policjantów. Jeden z funkcjonariuszy otrzymał brązową odznakę „Zasłużony Policjant”. Medalami z okazji 25-lecia NSZZ Policjantów zostali wyróżnieni m.in. Starosta oraz Wicestarosta Zambrowski. Ponadto I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie otrzymał brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa.

Uroczystości uświetniła Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku i występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie pod batutą Krzysztofa Witkowskiego. Ponadto, z myślą o mieszkańcach Zambrowa mundurowi zorganizowali stoisko profilaktyczne, na którym można tam było obejrzeć sprzęt, wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie oraz zapoznać się z nowym narzędziem Policji, którym są Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

(KWP w Białymstoku / ms)