Bezpieczny Woodstock z drogówką

Data publikacji: 13.07.2016

Na ulicach Kostrzyna i drogach dojazdowych do tego miasta coraz większy ruch. Ta sytuacja związana jest z woodstokowiczami wybierającymi się na jeden z największych festiwali w Europie. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policjanci z drogówki. Wszystko po to, aby przyjezdni bezpiecznie dojechali do Kostrzyna, a miejscowi jak najmniej odczuli utrudnienia związane ze wzmożonym ruchem na ulicach miasta.

Coraz większy ruch na ulicach Kostrzyna. Gęstniejący tłum z godziny na godzinę. To wszystko oznacza, że do rozpoczęcia XXII już Festiwalu Woodstock zostało coraz mniej czasu. Jak co roku nad bezpieczeństwem wszystkich osób, które do Kostrzyna postanowiły dojechać samochodem, czy motocyklem czuwają policjanci z drogówki. W związku z dużym natężeniem i zmianą organizacji ruchu na ulicach Kostrzyna i drogach dojazdowych widoczni są policjanci ruchu drogowego. Regulują ruch w miejscach szczególnego natężenia, kierują podróżnych na parkingi, a także służą wszelką radą i pomocą – zarówno dla uczestników festiwalu, jak i mieszkańców Kostrzyna. W tym roku mundurowych z lubuskiej drogówki wspomagają policjanci z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego oraz SPP w Gorzowie Wlkp. i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Taka szeroka współpraca ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wybierającym się na festiwal, a po jego zakończeniu umożliwić bezpieczny powrót. W sumie nad bezpieczeństwem w Kostrzynie i drogach dojazdowych czuwa blisko 160 policjantów ubranych w białe czapki. Tradycyjnie najwięcej pracy policjanci mają na głównych skrzyżowaniach w mieście i drogach dojazdowych. Choć uczestników festiwalu przybywa z każdą godziną ruch odbywa się bez większych utrudnień. Najwięcej problemów może sprawić dojazd do Kostrzyna od strony Słubic .Drogówka będzie czuwać nad bezpieczeństwem przed i w czasie festiwalu. Mundurowi zadbają również o bezpieczny powrót i wyjazd woodstokowiczów po zakończeniu imprezy.

Kierujących prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z trasą dojazdu na festiwal także na naszej stronie internetowej

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/17183,Przystanek-Woodstock-informacje-dla-kierowcow.html

oraz zwracanie uwagi na wprowadzoną od dzisiaj tymczasową organizację ruchu drogowego. Przypominamy także, że w trzech miejscach: Wzgórze Grudzia, Pole Malinowskiego oraz przy skrzyżowaniu ulic Gorzowskiej i Północnej, będzie można sprawdzić trzeźwość przed wyjazdem.

Źródło: KWP Gorzów Wlkp

Film Bezpieczny Woodstock z drogówką