Mistrz 100 kilometrów

Data publikacji: 27.10.2009

Wielki sukces odniósł reprezentant Szkoły Policji w Słupsku podczas supermaratonu, jaki rozegrano w Kaliszu. Asp. szt. Dariusz Guzowski w ramach Mistrzostw Polski zdobył brązowy medal pokonując w doskonałym czasie dystans 100 kilometrów!

O tytuł mistrzowski supermaratonu walczyło 170 biegaczy. Bieg odbywał się na trasie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, dzięki temu zawodnicy mogli zdobywać także klasy sportowe w ramach mistrzostw Polski. Dariusz Guzowski uzyskał podczas supermaratonu pierwszą klasę sportową pokonując dystans 100 kilometrów w czasie 7 godz. 49 min. 6 sek. Zdobycie miejsca medalowego uprawnia teraz policjanta do startu w mistrzostwach lekkoatletycznych w Hiszpanii jako reprezentanta Polski. Drugi z zawodników, mł. asp. Tomasz Matusiak, zszedł z trasy w okolicach 60. kilometra.

Dla Dariusza Guzowskiego start w Kaliszu był jednocześnie ostatnim sprawdzianem przed „Maratonem Komandosa”, który rozgrywany jest pod koniec listopada w Lublińcu niedaleko Częstochowy. W tej wojskowej imprezie od lat prowadzą policjanci. Guzowski zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkie edycje tego morderczego biegu. Na trzecim miejscu w tej klasyfikacji „Maratonu Komandosa” znajduje się kolejny z policjantów słupskiej Szkoły - asp. Waldemar Hinc.

(Źródło: SP Słupsk)

Nagranie audio mówi asp. szt. Dariusz Guzowski

Pobierz plik mówi asp. szt. Dariusz Guzowski (format mp3 - rozmiar 2.13 MB)