Medal „Pomagajmy Sobie Wzajemnie” dla „Sześciu Wspaniałych”

Data publikacji: 29.06.2016

Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy był pod wielkim wrażeniem po spotkaniu z „drużyną Sześciu Wspaniałych”. Wysiłek i inicjatywa jaką wykazali policjanci z komisariatu w Fordonie nie mogły nie zostać docenione. Policjanci zostali wyróżnieni Medalem „Pomagajmy Sobie Wzajemnie”.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek 20 czerwca kilka minut po godzinie 08:00 rano. „Sześciu wspaniałych” podjęło nierówną walkę z rzeką. Ruszyli z brzegu Wisły, koło mostu Fordońskiego. Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon przez 5 dni zmagali się z żywiołem największej i najdłuższej rzeki w Polsce. Nie było łatwo, trasa była długa i wymagała ogromnego zaangażowania nie tylko fizycznego, ale też psychicznego. Zmieniające się warunki atmosferyczne potęgowały zmęczenie. Deszcz, chłód i nie zawsze sprzyjający nurt rzeki nie zniechęcały, a wręcz przeciwnie determinowały do osiągnięcia zamierzonego celu.

Przez całą wyprawę przyświecała jedna myśl - pomoc dla Rafała. Funkcjonariusze codziennie mieli do pokonania ponad 30 km Wisły. Było wiadomo, że wyprawa nie będzie łatwa, ale nic nie było ich w stanie powstrzymać. Dopłynęli do celu.

Przypomnijmy, że „Sześciu wspaniałych” to grupa policjantów-kolegów z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon. Postanowili zorganizować charytatywny spływ kajakowy Wisłą od mostu fordońskiego do ujścia rzeki. Cel był szczytny. Zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację 14-letniego Rafała, syna jednego z policjantów tego komisariatu.

Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała był pod wielkim wrażeniem opowieści relacjonujących spływ, a przede wszystkim postawy funkcjonariuszy. Podczas spotkania z nimi, w którym uczestniczył także Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy, drużyna „Sześciu Wspaniałych” otrzymała niecodzienne wyróżnienie. Medal „Pomagajmy Sobie Wzajemnie” - przyznawany szczególnym ludziom, za szczególne czyny. W pełni na to zasłużyli. Brawo!!!


Źrodło: KWP Bydgoszcz