Policjanci docenieni przez wojewodę

Data publikacji: 28.06.2016

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wyróżnił policjantów z Międzyrzecza, którzy przed kilkoma dniami uratowali życie młodym chłopcom. Natychmiastowa reakcja na sygnał, błyskawiczny dojazd na miejsce połączony z profesjonalnie przeprowadzonymi działaniami ratującymi życie, pozwoliło uniknąć tragedii, która była właściwie o krok.

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie, na którym wyróżniono policjantów z Międzyrzecza. Wojewoda Lubuski- Władysław Dajczak oraz szef lubuskich policjantów, mł. insp. Jarosław Janiak, podziękowali funkcjonariuszom za zaangażowanie w służbie i profesjonalizm, dzięki któremu 9  i 10 latek mogą nadal cieszyć się życiem.

Do rozwiązania wielu sytuacji wystarczy optymalne do nich podejście. Do innych niezbędne jest wykazanie się 100 % skutecznością, wykorzystując określone, pojedyncze umiejętności. Ale są takie, które wymagają wiedzy interdyscyplinarnej, przekrojowej, gdzie tylko wykorzystanie jej całej w krótkim okresie czasu gwarantować będzie sukces i decydować o czyimś życiu. Przy tym niezbędne są cechy predestynujące do pełnienia policyjnej służby. Bo tylko „zimna krew” może w takich sytuacjach sprawić, że umiejętności te zostaną w pełni wykorzystane. Wówczas gwarantują skuteczność.

Tak było 18 czerwca, kiedy dwaj chłopcy w wieku 9 i 10 lat, aby utrzymać się przy życiu, musieli liczyć na profesjonalistów. Mieli szczęście, że służbę  w tym czasie pełnili właśnie tacy policjanci. Mł. asp. Krystian  Strzępek i sierż. szt. Michał Hofanowski policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Międzyrzecza błyskawicznie dotarli na miejsce i wykonali czynności, które pozwoliły ocalić życie młodych chłopców:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/16957,Policjanci-uratowali-dwoch-chlopcow.html

Wzorowa postawa policjantów komentowana i relacjonowana była w ogólnopolskich środkach masowego przekazu.

Spotykamy się po raz kolejny z policjantami, którzy pełniąc w ten sposób służbę, w całości wypełniają misję i służbę wobec społeczeństwa. Wiele razy podkreślałem, przy okazji chociażby ślubowań nowych policjantów, że to nie jest praca, tylko służba wymagająca poświęceń oraz profesjonalizmu. Dziękuję, że to rozumiecie- podkreślił Wojewoda Lubuski gratulując policjantom ich postawy.

Szef lubuskich policjantów również docenił profesjonalizm funkcjonariuszy. W najbliższym czasie policjanci z Międzyrzecza wraz z innymi kolegami z regionu, którzy także wykazali się bohaterską postawą, będą wyróżnieni przez szefa lubuskich stróżów prawa. Społeczeństwo może liczyć na lubuskich policjantów.


Źródło: KWP Gorzów Wielkopolski

Film Wojewóda Lubuski docenił międzyrzeckich policjantów