Zaproszenie na „XVI Międzynarodowy Turniej Policji Konnej”

Data publikacji: 28.06.2016

Zapraszamy na „XVI Międzynarodowy Turniej Policji Konnej – Częstochowa 2016 ”. Swój udział w turnieju zapowiedziało przeszło 40 zawodników z Polski oraz Czech, Niemiec i Węgier.

Patronat nad imprezą objęli Komendant Główny Policji, Prezydent Miasta Częstochowy oraz Starosta Częstochowski.

Wzorem lat ubiegłych 16 lipca 2016 r. na terenie Klubu Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „PEGAZ” w Częstochowie Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Komenda Miejska Policji w Częstochowie organizują „XVI Międzynarodowy Turniej Policji Konnej – Częstochowa 2016 ”. Od godziny 13.00 jeźdźcy z policyjnych formacji konnych z całego kraju, strażnicy miejscy z Łodzi i Wrocławia oraz drużyny z Czech, Niemiec i Węgier walczyć będą o tytuł najlepszej drużyny konnej i najlepszego jeźdźca turnieju. Swój udział zapowiedziało przeszło 40 zawodników, których celem będzie uzyskanie jak najlepszego czasu przejazdu wyznaczonego toru z przeszkodami, bez punktów karnych. Zawody odbywają się pod patronatem Komendanta Głównego Policji, Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Starosty Częstochowskiego.

Zawodom już od 11.00 towarzyszyć będą liczne atrakcje, w tym konkursy dla dzieci, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, egzamin na kartę rowerową, nieodpłatne dmuchańce, karuzele, strzelnica sportowa, pokaz sprzętu Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz motocykli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, a także pokaz tresury psa służbowego.

W dzień poprzedzający zawody tj. 15 lipca 2016 r. uczestnicy turnieju o 10.00 przejdą Al. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie spod Archikatedry na Plac Biegańskiego, gdzie odbędą się Obchody Święta Policji wraz z mianowaniami policjantów na wyższe stopnie. Następnie po uroczystym rozpoczęciu Obchodów Święta Policji zawodnicy przejdą pod Pomnik na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Źródło: KMP Częstochowa