Podziękowania partnerom ŚDM 2016

Data publikacji: 28.06.2016

Radość z możliwości wspólnego z papieżem Franciszkiem dziękczynienia za chrzest Polski wyraził dziś w Warszawie abp Stanisław Gądecki. Kard. Dziwisz dodał, że ŚDM to jedna z najlepszych inicjatyw duszpasterskich pontyfikatu Jana Pawła II a kard. Nycz podkreślił, że przygotowanie tego wydarzenia “wymaga ogromnej odpowiedzialności, pokory i jeszcze większej kompetencji”. Biskupi spotkali się wczoraj w Sekretariacie Episkopatu Polski z partnerami ŚDM, by podziękować im za wspólną pracę. W uroczystości wziął udział również Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Biskup Artur Miziński podkreślił, że Światowe Dni Młodzieży będą wizytówką Kościoła, narodu i Państwa polskiego. Podczas uroczystości wręczenia dyplomów partnerom wizyty papieża Franciszka w Polsce i Światowych Dni Młodzieży, sekretarz generalny KEP wskazywał, że czas przygotowań do tych wydarzeń został wykorzystany właściwie.

W uroczystej gali uczestniczyli prezesi firm, przedstawiciele służb mundurowych, władz miejskich i samorządowych oraz szefowie mediów zaangażowanych w przygotowanie obsługi lipcowego wydarzenia.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w ostatnim tygodniu lipca – od 26 do 31. Natomiast w środę, 20 lipca rozpoczną się spotkania w diecezjach poprzedzające wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dni w Diecezjach potrwają do poniedziałku, 25 lipca.
 

(Źródło: KAI / mw)