Dla Rafała dopłynęli kajakami do Bałtyku

Data publikacji: 27.06.2016

24 czerwca 2016 roku godzina 13:53 - „941.3km Ujście Wisły.... koniec wyprawy....UDAŁO nam się..... cel zrealizowany... jesteśmy zmęczeni, ale zadowoleni....Rafał pozdrawiamy znad morza☺☺☺☺”. Tak relacjonował na swoim profilu zakończenie wyprawy jeden z „Sześciu wspaniałych” podkom. Jacek Kozłowski.

W poniedziałek 20 czerwca 2016 roku kilka minut po godzinie 08:00 „Sześciu wspaniałych” podjęło nierówną walkę z rzeką. Ruszyli z brzegu Wisły, koło mostu Fordońskiego. Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon przez 5 dni zmagali się z żywiołem największej i najdłuższej rzeki w Polsce.

Nie było łatwo, trasa była długa i wymagała ogromnego zaangażowania nie tylko fizycznego, ale też psychicznego. Zmieniające się warunki atmosferyczne potęgowały zmęczenie. Deszcz, chłód i nie zawsze sprzyjający nurt rzeki nie zniechęcały, a wręcz przeciwnie determinowały do osiągnięcia zamierzonego celu.

Niemniej, całą wyprawę przyświecała jedna myśl – pomoc dla Rafała. Funkcjonariusze codziennie mieli do pokonania ponad 30 km Wisły. Było wiadomo, że wyprawa nie będzie łatwa, ale nic nie było ich w stanie powstrzymać. Dopłynęli do celu.

Przypomnijmy, że „Sześciu wspaniałych” to grupa policjantów-kolegów z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon. Postanowili zorganizować charytatywny spływ kajakowy Wisłą od mostu fordońskiego do ujścia rzeki. Chcieli dotrzeć do końca trasy w pięć dni tj. w piątek 24 czerwca, co im się udało.

Cel był szczytny. Zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację 14-letniego Rafała. Dzięki tej inicjatywie udało się zebrać blisko 7 tysięcy złotych. Wszystkim, którzy byli zaangażowani i pomogli w tej sprawie, serdecznie dziękujemy.

Każdy, kto wpłaci pieniądze na konto fundacji z Bydgoszczy „Dum Spiro Spero” – Bank PEKAO S.A. 06 1240 1183 1111 0010 3547 9036 z dopiskiem „Dla Rafała”, może pomóc.


GRATULUJEMY FUNKCJONARIUSZOM POMYSŁU I OSIĄGNIĘTEGO CELU!