„Sport moją tarczą” ma już 4 lata

Data publikacji: 27.06.2016

Wzruszenie i radość dzieci towarzyszyło zakończeniu kolejnej, już czwartej edycji autorskiego programu „Sport moją tarczą”. Młodzież Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku, kończąca dziś (24 czerwca) rok szkolny otrzymała prezenty przygotowane przez policjantów. Uroczystość odbyła się w Klubie Słuchacza słupskiej Szkoły Policji.

W słupskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym już czwarty rok realizowany był autorski program „Sport moja tarczą”. Zajęcia prowadzone przez wykładowcę Szkoły Policji w Słupsku asp. Jakuba Sawickiego odbywały się od września do czerwca w obiektach sportowych należących zarówno do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (sala lekcyjna i sala sportowa) jak i do Szkoły Policji (sala sportowa, mata do sportów walki, obiekty symulacyjne).

Program „sport moja tarczą” jest inicjatywą wykładowców Szkoły Policji; powstał z myślą o młodzieży - uczniach V i VI klas Szkoły Podstawowej oraz I i II klas Gimnazjum Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku. W zajęciach uczestniczą dwie grupy wychowanków Spotkania odbywają się na przemian: w obiektach Szkoły Policji i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Dzięki takim działaniom, oprócz wymiernej pracy wychowawczo-dydaktycznej, niejako przy okazji kształtowany jest pozytywny wizerunek policjanta, który najpierw pomaga, dopiero w dalszej kolejności egzekwuje prawo. Dotychczasowe zmiany w codziennym życiu młodych ludzi i ich zachowaniu, jakie zauważają ludzie przebywający z nimi, świadczą o sukcesie programu, a także o tym, że kolejny rok z rzędu przynosi on pozytywne rezultaty. Efektem wysiłku policyjnych nauczycieli są uśmiechnięte twarze dzieci i ich radość. Udział w programie biorą uczniowie dwóch klas podstawówki i dwóch klas gimnazjalnych.

W trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom, piłkę i słodycze. Uczestniczący w uroczystości nauczyciele podkreślali też bardzo pozytywny wpływ programu na ich pociechy. Z uznaniem o prowadzonym programie wyraził się też uczestniczący w uroczystości wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Słupsku i były wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Mazurek.

Na zakończenie uroczystości młodzież uczestnicząca w programie „Sport moją tarczą” wręczyła swojemu policyjnemu nauczycielowi własnoręcznie wykonane podziękowania.
 

Źrodło: Szkoła Policji w Słupsku