Policjantka z Mazowsza w "Masters’Killer"

Data publikacji: 27.06.2016

25 czerwca 2016 roku na terenie nieczynnej kopalni piasku w Kotlarni k. Gliwic odbył się Bieg Cross Extreme na dystansie 21 km „Masters’Killer”. Była to już 3. edycja, a jej celem była integracja służb mundurowych i obchody V-lecia Święta Jednostki Wojskowej AGAT. W biegu wystartowała policjantka z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu.

Wśród uczestników mundurowych w biegu wystartowali przedstawiciele m.in. wojsk specjalnych, straży pożarnej i policji.

W blisko 40-stopniowej temperaturze, od godz. 12, w pełnym umundurowaniu i butach wojskowych sierż. sztab. Karina Kubara z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu zmagała się z ekstremalnie trudną, crossową trasą z przeprawami wodnymi, bagnem, błotem, piaszczystymi podbiegami i zbiegami.

Organizator nie oznaczył kilometrażowo trasy, aby zawodnik nie miał odniesienia do odległości i nie mógł planować rozłożenia sił. W biegu uczestniczyło 115 zawodników, z czego ponad 90 z formacji mundurowych. W zawodach prowadzona była klasyfikacja mundurowa i cywilna. Sierż. szt. Karian Kubara zajęła 3 miejsce w kategorii kobiet w mundurze.

Policjantka 19 czerwca brała udział również w biegu survivalowo-wytrzymałościowym Formoza Challenge – 5 km, gdzie na mecie zameldowała się jako 8 kobieta. W najbliższą sobotę będzie reprezentowała jednostkę w polowaniu na biegaczy, czyli w Hunt Runie w JuraParku w Bałtowie.


Źródło: KWP Radom