Turniej Piłki Nożnej „ŻYWIEC 2016”

Data publikacji: 27.06.2016

W sobotę odbył się Turniej Piłki Nożnej „ŻYWIEC 2016”. Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn reprezentujących służby mundurowe. Mecze rozegrano na dwóch boiskach w Rajczy oraz Ujsołach. Po zaciętej rywalizacji najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Komendy Głównej Policji.

Organizatorem imprezy było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region IPA Żywiec. W Turnieju uczestniczyły reprezentacje: Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Centralnego Biura Śledczego Policji w Bielsku-Białej Zarząd w Katowicach, Zakładu Karnego z Cieszyna oraz Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Turniej rozpoczął Starosta Żywiecki. Zawodnicy mecze rozgrywali na boiskach w Rajczy oraz Ujsołach. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Burmistrz Miasta Żywca, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele innych służb mundurowych, a także policjanci z Republiki Czeskiej. Po zaciętej rywalizacji najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Komendy Głównej Policji. Zwycięzcom puchary wręczał Zastępca Burmistrza Miasta Żywiec, Wójt Gminy Rajcza, Komendant Powiatowy Policji w Żywcu oraz Przewodniczący Region IPA Żywiec.

Zawody zorganizowane zostały z myślą o podnoszeniu sprawności fizycznej oraz propagowaniu wśród mundurowych sportów letnich. Ponadto impreza była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych oraz wzajemnej integracji.
 

Wyniki Turnieju:

I. Reprezentacja Komendy Głównej Policji

II. Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

III. Reprezentacja Zakładu Karnego w Cieszynie

IV. Reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Żywcu

V. Reprezentacja CBŚP Bielsko-Biała Zarząd w Katowicach

 

Źródło: KWP Katowice